Rick Hoogendorp: 'Ik ben thuis' Interview I Op donderdagmorgen voor de eerste keer meetrainen bij de club waar je net bent teruggekeerd en op zondag de belangrijke gelijkmaker binnen schieten tegen FC Utrecht. Van zo'n rentree kon ook Rick Floogendorp alleen maar dromen. Al bekende hij na afloop van zijn eerste wedstrijd dat hij er eigenlijk nog twee punten bij had gedroomd. Samen met zijn nieuwe team meteen drie punten pakken, dat was het ultieme droomscenario. Lange tijd bleef het onzeker of Rick Floogendorp ook daadwerkelijk naar het Zuiderparkstadion kon komen. Al jarenlang ging het gerucht rond dat 'Ricky' ooit terug zou komen, de spits zelf had ook al meerdere malen aangegeven van plan te zijn terug te keren naar ADO Den Haag. Al vanaf de opening van de afgelopen transferperiode werd er gesproken over de huur van Hoogendorp. Begin januari, terwijl de aanvaller met zijn team VfL Wolfsburg op trainingskamp was in Portugal, werd het echter ook weer even stil rondom 'dé' transfer. Hoogendorp zelf over deze weken van onzekerheid: „Ik wilde naar Den Haag, dat had ik al meteen gezegd. In Duitsland zat ik op de tribune of misschien op de bank, dat wasabsoluut niet wat ik wilde. Dan kunnen ze je wel behoorlijk betalen, maar daar word je niet blij van. Alle partijen hebben water bij de wijn gedaan, waar ik erg blij mee ben. Ik wilde dit graag, maar was in dit geval grotendeels afhankelijk van andere partijen. De clubs moesten eruit komen. Gelukkig is het rond gekomen. Het is mooi te zien datje oude clubje graag terug wil hebben. En aangezien ik ook graag wilde, is het goed gekomen." Een paar uur voor het sluiten van de transfermarkt kwam eindelijk het verlossende woord, ADO Den Haag heeft voor de komende anderhalfjaar een nieuwe spits. Iemand die als speler veel goede her inneringen boven brengt bij supporters. In 1994 speelde Hoogendorp zijn eerste profjaar in het Zuider parkstadion en scoorde meteen vijftien goals in 33 duels. Daarnaast was hij zeven maal trefzeker in de nacompetitie van dat jaar. Tot vorig weekend was dat de eni ge ervaring die de Haagse fans hadden met Riek Hoogendorp, maar als het aan hem ligt krijgen die goede herinneringen aan 1994/1995 een mooi vervolg. Mede door de huidige positie op de ranglijst zijn de verwachtingen van dit team hoog, laat staan wat er wordt verwacht van de splinternieuwe aanwinst. Hoogen dorp voelt dit uiteraard ook, maar houdt zich vast aan de wijze woorden van trainer Lex Schoenmaker. „Hij verwoordde het erg goed. Hij is blij met mijn doelgerichtheid. Er wordt door supporters of journalisten gesproken over hoeveel doelpunten ik de komende maanden ga maken, maar zo makke lijk gaat dat niet. In het totaalplaatje van het team moet alles beter en daar komt nogal wat bij kijken. Ik hoop een steentje, nee beter gezegd een grote steen, bij te kunnen dragen aan het behoud in de Eredivisie. Of dat nu met doelpunten van mijn voet is, of doordat anderen kunnen profiteren van mijn dreiging, dat maakt niet uit. Natuurlijk wil ik er wel 15 in een seizoen ma ken, maar elke spits heeft aangevers nodig. En als de verdediging mij scherp in de gaten houdt, kunnen anderen wellicht profiteren van die ruimte." In de tijd dat Hoogendorp bij RKC Waalwijk speelde, woonde hij al in Wateringse Veld. Na zijn overgang naar VfL Wolfsburg in januari 2006, waar hij samen speelde met Tommie van der

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 29