9€> FC Den Haag - Ajax 4-3 (1-1) het doel geslagen worden. Roger Albertsen benutte de strafschop. Ajax maakte in de persoon van kilometervreter Schoenaker gelijk. In de eerste minuut na de pauze maakte diens naamgenoot met een extra M, Schoenmaker, er 2-1 van. 'Haagse Lex' benutte een volgende strafschop nadat de snelle Harry Melis door Peter Boeve gevloerd werd. Hierna ontspon zich een fascinerend voetbal-gevecht. Beide ploegen speelden vol voor de overwinning. Ajax viel aan, FC Den Haag counterde scherp. Het volgepakte Zuiderpark trilde op al zijn grondvesten. In de 56e minuut dook Melis vrij voor de goal op. Op aangeven van Mansveld maakte hij er 3-1 van. Frank Arnesen, de beste Ajacied op het veld, bracht een kwartier voor tijd de spanning terug. Ajax drukte, FC Den Haag wankelde, maar gaf niet op. Sterker nog, uit een ragfijne counter liet Albertsen Melis er 4-2 van maken. Nog was het pleit niet beslecht. Lerby raakte de lat, de jonge invaller Kieft scoorde de 4-3 en de bezoekers kwamen nog dichtbij de gelijkmaker. Die viel uiteindelijk niet. Onder luid gejuich blies scheidsrechter Mulder af. De Haagse helden vielen elkaar juichend in de armen. Ajax droop af. Het publiek bedankte de spelers met een spontane staande ovatie. FC Den Haag - Ajax 4-3, 4 oktober 1980, een duel om nooit meer te vergeten. 28. Albertsen 1-0 (pen.), 36. Schoenaker 1-1, 46. Schoenmaker 2-1 (pen.), 56. Melis 3-1, 72. Arnesen 3-2, 77. Melis 4-2, 85. Kieft 4-3 Scheidsrechter: Mulder Toeschouwers: 14.500 FC Den Haag: Havenaar; Van der Zwan, Mansveld (75. Van Vliet), Wickel, Wetzel, Keloglu, Schoenmaker, Albertsen, Treling, Van Leeuwen, Melis Ajax: Schrijvers; Wijnberg (60. Kieft), Zwamborn, Ziegler, Boeve, Schoenaker, Arnesen, Lerby, Molenaar, Ling, Jensen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 27