9® rvakantiK Na zijn laatste jaar als speler van FC Utrecht ging Groenendijk direct verder als trainer. Als assistent bij hoofdklasser Katwijk, niet veel later als hoofdtrainer. Zijn oude club Sparta voegde de vroegere linkshalf als assistent toe aan de staf van Mike Snoei en na twee seizoe nen klopte Ajax aan. Eerst was hij assistent bij Jong Ajax, deze zomer zag Henk ten Cate in hem de geschikte man voor zijn technische staf. Een trainersloopbaan die zich mooi ontwikkeld. „Mijn huidige rol als assistent be valt me erg goed. Ik mag dagelijks werken met topspelers in een op en top professionele omgeving. Dit is voor mij een heel mooie, maar ook erg luxe, leerschool." In wedstrijden tegen Ajax hoopt ADO Den Flaag natuurlijk altijd op een stunt. De laatste jaren lukte dat ook een aantal keer met zwaar bevochten gelijke spelen. Groenendijk staat uit zijn tijd vooral één overwinning op Ajax nog helder voor de geest. „Wij hebben zeker wel van Ajax gewonnen, de mooiste was de 2-3 in het Olympisch Stadion in 1986. Ik scoorde zelf de 0-1. Heini Otto scoorde die dag ook. Ik kan niet elke wedstrijd uit twintig jaar voetbal terughalen, maar dat duel kan ik moeiteloos terugdromen omdat het zo bijzonder was. Ik had zo'n dikke enkel dat ik wel de elephant man leek, maar ik had me in laten tapen en heb gewoon gespeeld. Cruijff was toen trainer bij Ajax en zij speelden met alle grote namen. Rijkaard, Van Basten (maakte de twee Amsterdamse goals), Wouters en Van 't Schip, maar wij wonnen." ..1 Voor de ontmoeting van vandaag kon Henk ten Cate Groenendijk gebruiken als Den Haag expert. In dit geval zag de assistent zijn oude ploeg in de aanloop naar vandaag toevallig niet zelf spelen, maar de oud-middenvelder volgt ADO Den Flaag eigenlijk altijd, elke week. Na Ajax- Feyenoord van vorige week wist hij een paar minuten na het eindsignaal al te melden dat ADO 1-1 had gespeeld en dat Floogendorp had gescoord. „Gevaarlijk jongen, dat is iets wat zeker is. Maar wij hebben goede verdedigers. We kennen de spelers en de ploeg van ADO goed, zij zullen voor ons geen ver rassing vormen." Ook al ging hij met zijn vrienden Marco Gentile en René Stam ooit op vakantie, vandaag wil Alfons Groenendijk van hen winnen. Over het verloop van het duel zegt hij het volgende: „Een wedstrijd met Ajax uit bij ADO Den Flaag is altijd beladen. Den Flaag heeft de punten keihard nodig, maar wij ook willen we de druk op PSV behouden."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 21