Alfons Groenendijk Terug in het Zuiderpark Dnrl-speler Hij ligt bij veel van zijn oude clubs nog steeds heel goed. Vaak speelde hij er een be hoorlijke tijd en zette hij in die periode zich dagelijks voor honderd procent in. Dat maakt dat Alfons Groenendijk zowel bij FC Utrecht, Sparta, Man chester City, Roda JC en ADO Den Haag, waar hij zijn mooie carrière als profvoetballer be gon, een graag geziene gast is. Vandaag zit de geboren Leide- naar met sterke Haagse senti menten echter op de bank bij de tegenstander, als assistent van Henk ten Cate. Bij Ajax, ook een club waar hij heeft gespeeld. Van 1982 tot en met 1987 speel de Alfons Groenendijk voor FC Den Haag. Binnen een jaar werkte hij zich op tot vaste waarde in een team, dat uiteindelijk een kampioensteam bleek te zijn. In de Eerste Divisie welteverstaan. In 1985/1986 werd FC Den Haag ongeslagen kampioen, nog steeds een unicum. Groenendijk kijkt er dan ook met veel plezier op terug. „Eigenlijk realiseer je je achteraf pas hoe bijzonder dat was. 36 Wedstrijden spelen en er niet één verliezen. Op een gegeven moment stond er al zo'n mooie reeks, dat we er ook echt mee bezig waren om niets meer te verliezen. Ik heb vaker bij clubs gespeeld die in thuiswedstrijden een sterke reeks neer wisten te zetten, maar zoals toen, uit en thuis alles kunnen, dat heb ik nooit meer meegemaakt. Ik heb zo'n twintig jaar gevoetbald, 411 duels in totaal, maar dit was misschien wel het mooiste jaar. We hadden toen een topteam met spelers als Heini Otto en Martin Jol, geweldig. Wat we toen hebben meegemaakt vergeet je nooit meer. Heini werkt hier op ons jeugdcomplex DeToekomst, we spreken elkaar nog heel regelmatig. We halen die tijd nog regelmatig terug.Eigenlijk met alle jongens uit die periode hebben we nog contact. Je weet watje samen hebt meegemaakt, dan hoefje elkaar niet wekelijks te zien om een band te houden."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 19