c. v Favoriete speler van Ajax op dit moment: 'Ogenblikje, ik overleg even met moeder de vrouw. We kiezen voor John Heitinga. Hij zit momenteel lekker in zijn vel. John heeft veel vertrouwen en dat straalt hij ook uit. Ik denk dat hij het wel naar zijn zin heeft bij Ajax.' Mijn Ajax 43 i strijden van Ajax. Hij heeft jaren geleden een ongeluk gehad en is sindsdien tot zijn borst verlamd. Samen reizen we met de auto naar Amsterdam. Zijn rolstoel gaat dan gewoon achterin. Uiteindelijk til ik hem vier keer. In de auto en uit de auto, in de rolstoel en uit de rolstoel. Een beetje verzorging hoort er ook bij. Tijdens de wedstrijden drinken we een slokkie en eten we een happie.' Mooiste Ajax-moment: 'Dat vind ik een lastige. Ik moet kiezen tussen de Wereld Bekerfinale tegen Gremio of de Champions Leaguefinale tegen AC Milan. Ik neem toch de wedstrijd tegen Gremio. Vooral vanwege het bijzondere moment waarop de wedstrijd werd gespeeld. Ik kan me nog goed herinneren dat we mid den op de dag met een hele groep thuis voor de televisie zaten. De datum waarop die wedstrijd werd gespeeld, 28 november 2005, zal ik nooit vergeten. We waren toen met een man of vijftien. Van kratjes bier had ik een heuse tribune gebouwd.' Mooiste Ajax-doelpunt: 'Moeilijk. De solo van Zlatan Ibrahimovic tegen NAC was super. Dat was een heel bijzondere treffer. Zo zijn er wel meerdere mooie goals. Misschien is het mooiste Ajax- doelpunt toch nog steeds de omhaal van Marco van Basten tegen FC Den Bosch. Al was de omhaal van Klaas Jan Huntelaar, af gelopen seizoen in de laatste seconde van de bekerwedstrijd tegen Roda JC, ook speciaal. Ik kies toch voor de 2-1 van Finidi George in de Champions Leaguewedstrijd tegen Bayern München in 1995. Hij schoot hem er met zijn buitenkantje wel heel lekker in.' Favoriete speler uit de Ajax-historie: 'Doe maar Frank Stapleton... Hij heeft in de jaren tachtig toch maar mooi een jaartje bij Ajax gespeeld. Geintje hoor. Een echte favoriet is Jari Litmanen. Hij heeft toch aardig bijgedragen aan alle successen. Bij andere clubs is hij aanmerkelijk minder aan voetballen toe gekomen.' Favoriete club naast Ajax: 'Ik heb in elk land wel een favoriete club. In Spanje is dat FC Barcelona, in Engeland Arsenal en in Italië is AC Milan de favoriet. Wat het Duitse voetbal betreft, volg ik met name Hamburger SV. Vooral vanwege de Nederlanders die daar spelen.' Ajax is voor mij: 'De club die precies hetzelfde over voetbal denkt als ik. Niet afwachten, maar aanval len. Ik ben ook wel onder de indruk van de norsheid van het Amsterdamse publiek. Als het tien minuten minder gaat, hebben sommige supporters hun jas bij wijze van spreken al aan om te vertrekken.' Ajax Kick Off Feyenoord

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 42