Terugblik 39 Eredivisie Zondag 28 januari 2007 - Euroborg, Groningen -19.500 Technisch hoogstandje van Leonardo. De Braziliaan stond precies goed opgesteld om de rebound alsnog in het doel te werken: 2-3. De bezoekers speelden toen al met tien man. Zdenek Grygera had de strijd gestaakt met een hamstringblessure. Ajax toonde twee gezichten in de Euroborg. Voor rust was het een tamelijk timide, pover en sip gezicht. Na negentig sfeervolle en span nende minuten stond het gezicht op lachen. FC Groningen - Ajax 2-3 (2-0) Scoreverloop: 20. Evgeniy Levchenko 1-0,40. Luis Suarez 2-0,53. Jaap Stam 2-1, 82. John Heitinga 2-2,90. Leonardo 2-3 FC Groningen: Bas Roorda, Arnold Kruiswijk, Bruno Silva, Antoine van der Linden, Evgeniy Levchenko, Rasmus Lindgren, Koen van de Laak (85. Marnix Kolder), Erik Nevland (79. Yuri Cornelisse), Luis Suarez, Goran Lovre (62. Paul Matthijs), Ondrej Svejdik Coach: Ron Jans Niet ingezet: Stefano Seedorf, Mark-Jan Fledderus, Danny Holla, Brian van Loo Ajax: Maarten Stekelenburg, Urby Emanuelson, Zdenek Grygera, John Heitinga, Jaap Stam, Gabri (57. Leonardo), Hedwiges Maduro (46. George Ogararu), Wesley Sneijder, Ryan Babel, Tom de Mul, Klaas Jan Huntelaar (69. Kenneth Perez) Coach: Henk ten Cate Niet ingezet: Dennis Gentenaar, Olaf Lindenbergh, Nicolae Mitea, Mauro Rosales Ajax verliet de Euroborg vol zelfvertrouwen. 'We lieten ons de eerste helft afbluffen door de thuisploeg,' zei Ten Cate. 'Groningen was vooral agressiever.' Met George Ogararu in de ploeg - hij verving na rust Hedwiges Maduro - moest de Groningse machine tot stoppen worden gedwongen. Ten Cate: 'We wilden vooral Levchenko meer meters laten maken. De tweede helft speelden we een stuk agressiever. Ook wij lieten uiteindelijk kan sen onbenut. Toen het lang 2-1 bleef, werden ook de Groningers onzeker. Een derde goal hing in de lucht. Bij 2-2 was het een loterij. Leonardo was gretig. Hij had al eerder kun nen scoren, maar helaas gleed hij toen uit. Over de hele wedstrijd genomen, zijn wij het gelukkigst geweest.' Met de wetenschap dat PSV dezelfde middag verloor van Roda JC, werd de terugreis vrolijk aanvaard. Leonardo is dolblij met zijn winnende treffer. Ajax Kick Off Feyenoord

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 38