Spektakelstuk met vrolijk einde FC Groningen - Ajax 38 Terugblik Als Ajax en Groningen elkaar treffen is spektakel nooit ver weg. Net als eer der dit seizoen boekten de Ajacieden een spectaculaire zege (3-2) op de ploeg van trainer Ron Jans. Leonardo bekroonde de Amsterdamse veerkracht met de win nende treffer. Toch leek een overwinning in de Euroborg lange tijd te veel gevraagd voor de Ajacieden. Afgelopen seizoen ging Ajax nog twee keer onderuit op Groningse voetbalgrond en ook dit keer startten de Amsterdammers slecht in de vorig jaar opgeleverde Euroborg. De ploeg van trainer Henk ten Cate liep de eerste helft al forse averij op. Levchenko benutte een penalty, waarna Luis Suarez de Groningse voorsprong nog voor rust verdub belde: 2-0. Dat Ajax het juiste spoor tijdig hervond, dankte de ploeg aan Jaap Stam en John Heitinga. Uitgerekend de twee controlerend ingestelde ijzervreters brachten de gasten naast de thuisploeg. Aanvoerder Stam deed Wesley Sneijder verzendt onder druk een pass. dat op een tactisch zeer gunstig moment: kort na de rust. Tien minuten voor tijd pij nigde Heitinga alles met een groenwit hart met zijn gelijkmaker: 2-2. Tussen de treffers van Stam en Heitinga liet de thuisploeg kans op kans liggen om de zege veilig te stellen. Ook de Amsterdammers lieten kansen onbe nut om eerder dichterbij te komen. 'Bij 2-1 kreeg Groningen al kansen op de 3-1,' keek de Ajax-trainer terug. 'Ook bij 2-0 hadden ze al 3-0 kunnen maken. Uiteindelijk mogen we dus niet klagen. Ik ben daarom ontzettend blij met deze overwinning.' De fase waarin Stam zijn aansluitingstreffer voorbij Roorda schoot, bleek achteraf ook in een ander opzicht cruciaal. Kort na de 2-1 bracht Ten Cate Leonardo in als vervanger van Gabri. De Braziliaan bleek zijn gewicht in goud waard. In de slotminuten reageerde 'Leo' alert op een inzet van collega-invaller Perez. De Deen mikte zijn inzet op de paal. Feyenoord Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 37