Terugblik 35 Met een prachtig afstandsschot heeft John Heitinga Ajax op voorsprong gezet. zetten door te scoren (helaas schoot de Belg over). Leonardo had bij zijn debuut kunnen scoren als een pass van de ijve rige maar enigszins ongelukkige Klaas Jan Huntelaar op maat was geweest. 'Leonardo maakte een goed debuut,' sprak coach Henk te Cate na afloop. 'Er gaat veel dreiging van hem uit. Eigenlijk bindt hij altijd twee mensen aan zich, dus is het voor de andere spelers zaak om wat met de ruimte te doen. Leonardo is een grote aanwinst en dit is pas het begin. Ik ben er van overtuigd dat hij een grote carrière bij Ajax tegemoet gaat.' Leonardo gaf in zijn officiële debuut voor Ajax meteen zijn visitekaartje af. Ook over de rest van zijn elftal toonde Ten Cate zich tevreden. 'We hebben amper iets weggegeven; achterin was het heel goed georganiseerd. We hebben de nul gehouden en veel kansen afgedwongen, alleen had den we onszelf moeten belonen met meer doelpunten. Dit lijkt een zakelijke overwin ning, maar dat was het niet. Het spel was goed en we hadden een grotere uitslag neer kunnen zetten als we zorgvuldiger waren geweest in de afwerking of de eindpass op sommige momenten. Ik ben echter niet ontevreden. Vorig seizoen haalde Ajax nul punten tegen FC Utrecht, dit seizoen zes.' Urby Emanuelson met de mascotte van Ajax - FC Utrecht, Rechtsbuiten Tom de Mul werd de Ajacied van de wedstrijd Marek van Beek van Ajax D3. tegen FC Utrecht. Ajax Kick Off Feyenoord

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 34