Leonardo maakt entree in goed draaiend Ajax Ajax - FC Utrecht 34 Terugblik Leonardo maakte in het duel met FC Utrecht (2-0) zijn officiële debuut in Ajax 1. De balvirtuoos kwam in het veld toen Ajax al met 2-0 leidde en bezig was de opponent van de nieuwe grasmat te spelen. Toen Leonardo zijn opwachting maakte, hij verving Ryan Babel in de 56ste minuut, was de eindstand al bereikt. Op de eerste minuten na was Ajax heer en meester. Met bij vlagen wervelend voetbal namen de Amsterdammers al in de eerste helft een Eredivisie Zondag 21 januari 2007 - Amsterdam ArenA - 44.740 Scheidsrechter: Ruud Bossen Ajax - FC Utrecht 2-0 (2-0) Scoreverloop: 11John Heitinga 1 -0,21Wesley Sneijder 2-0 Ajax: Maarten Stekelenburg, Urby Emanuelson (76. Olaf Lindenbergh), Zdenek Grygera, John Heitinga, Jaap Stam, Thomas Vermaelen, Gabri (64. George Ogararu), Wesley Sneijder, Ryan Babel (56. Leonardo), Tom de Mul, Klaas Jan Huntelaar Coach: Henk ten Cate Niet ingezet: Dennis Gentenaar, Hedwiges Maduro, Kenneth Perez, Mauro Rosales FC Utrecht: Michel Vorm, Joost Broerse (60. Peter Kopteff), Tim Cornelisse, Etienne Shew-Atjon (62. Jahri Valentijn), Tom Caluwé (78. Jean-Paul de Jong), Hans Somers, Marco Fortuné, Robin Nelisse, Rick Kruys, Erik Pieters, Gregoor van Dijk Coach: Foeke Booy Niet ingezet: Franck Grandel, Darl Douglas, Giuseppe Rossini, Kees van Buuren Wesley Sneijder strijdt met twee Utrechters om de bal. De middenvelder tekende op schitterende wijze voor de 2-0. 2-0 voorsprong. Via een mooi afstands schot van John Heitinga en een prachtige goal van Wesley Sneijder na een dubbele eentwee met Babel werd het de Utrechters binnen een minuut of twintig duidelijk dat ze dit seizoen niet weer de punten mee naar huis zouden nemen. Ajax reeg de fraaie aanvallen aaneen. Tom de Mul etaleerde zijn kwaliteiten als vleugelspits en de rest van het team volgde vol overtuiging. Het enige manco bij de thuisclub was het uit blijven van meer treffers. Sneijder, Klaas Jan Huntelaar en De Mul kregen zowel voor als na rust goede mogelijkheden om de score verder uit te bouwen. Met Leonardo binnen de lijnen won het duel nog meer aan kijkwaarde. Kort na zijn entree zette de Braziliaan met enkele onwaarschijnlijke passeerbewegingen de Utrecht-defensie te kijk; ook bood hij met een overstapje Tom de Mul de mogelijk heid om diens goede spel luister bij te Feyenoord Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 33