Ajax in eerste ArenA-Klassieker de baas over Feyenoord 32 Historie tekst //Monique Janse fotografie Beeldarchief Ajax, Louis van de Vuurst In alle opzichten was het seizoen 1996- 1997 the year after. Het jaar na twee succesvolle jaargangen en het eerste jaar na de vele in de Meer. Wat niet was ver anderd was de trainer. Louis van Gaal stond nog steeds voor de groep, maar ook aan het tijdperk van de succesvolle trainer kwam een einde. Jammer genoeg verliep het seizoen - op het bereiken van de halve finale in de UEFA Champions League na - niet zo geweldig als hij gezien zijn presta ties in het recente verleden had verdiend. Maar 23 februari 1997 was wel een avond van glorie. In een rechtstreeks duel ontmas kerde Ajax Feyenoord, dat op een periode in de tweede helft na, weinig had in te brengen in de Amsterdam ArenA. Van de Rotterdammers, die in Europa dankzij een 2-4 thuisnederlaag tegen Tenerife na de winterstop van het podium waren verdwenen, mocht worden verwacht dat ze voor de nationale kansen gingen. Opmerkelijk genoeg gaf trainer Arie Haan aan dat 'Feyenoord geen kampioen hoéft te worden. We zouden het best willen, terwijl PSV het van zichzelf eist.' Ook sprak de Feyenoord-trainer uit dat een wedstrijd tegen Ajax geen graadmeter is voor de kampioenskansen van zijn ploeg. Met die insteek was het niet verwonderlijk dat de wedstrijd feitelijk na drie minuten al een zeer lastige opgave werd voor de gasten. Persoonlijke fouten van Jean-Paul van Gastel, Fernando Picun en George Boateng stelden Tijjani Babangida na een slim passje van Ronald de Boer in staat de openingstreffer te laten noteren. De Boer profiteerde dankbaar, 1-0. Op slag van rust liet Patrick Kluivert met een prachtige goal Feyenoorder Ronald Koeman gruwelen maar de 46.000 toeschouwers juichen. In de tweede helft kon Feyenoord uit de schulp kruipen, want de balans in het team van Ajax ontbrak. Louis van Gaal loste dat op door Ronald de Boer en Richard Witschge, die overigens prima speelde als 'nummer 4', te wisselen voor Arnold Scholten en John Veldman. Van tactiek wijzigde Van Gaal niet. Dat deed hij wel toen Haan met de Argentijn Tati Feyenoord Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 31