Helden De tegenstander 29 In een seizoen waarin de club alles voor z'n kiezen krijgt - behalve de sportieve malaise ook nog de rellen in Nancy en het opstap pen van preses Van den Herik - zoeken de supporters naar lichtpuntjes. Juist in zware tijden ontpoppen sommige spelers zich als helden. Aanvoerder Theo Lucius doet met zijn vechtlust een goede poging een pu bliekslieveling te worden. Hij geeft weke lijks alles en probeert zelfs via de media de vlam in de pan te krijgen. Na de nederlaag tegen NAC sprak hij harde woorden: 'We zijn al een halfjaar bezig met een aantal jongens. Maar als ze het niet oppakken, dan houdt het een keer op. Ook al zijn het supertalenten of goede jongens, er zal een keer actie ondernomen moeten worden. Er moet weer scherpte komen. Dat kan alleen maar door mensen te passeren.' Twee spelers dragen hun rol veel natuur lijker uit en dat zijn wellicht ook de twee populairste spelers. Ware culthelden zijn ze aan het worden: Royston Drenthe en Angelos Charisteas. Jongeling Drenthe, een echt Rotterdams product, veroverde definitief alle harten na het kerstduel tegen PSV. Met kramp moest hij in de slotfase ge wisseld worden, hij had zich volledig leeg gespeeld, maar vanaf de brancard kwam hij omhoog om het ap plaus in ontvangst te nemen en het publiek te bedanken. Ook zijn trainer was na afloop erg positief over de jonge, soms nog wat druistige, linksback. 'Als je zag hoe hij in de tweede helft overal op afging, geweldig. Die jongen heeft een enorme drang, daar kunnen een paar spelers bij ons nog wel iets van opsteken.' De andere speler die met zijn keiharde wer ken wekelijks aan zijn populariteit sleutelt, is Angelos Charisteas. Zijn overgang van Ajax naar Feyenoord, net voor het slui ten van de transfermarkt, deed het nodige stof opwaaien. Rotterdamse supporters protesteerden bij het stadion tegen zijn komst. Zowel hijzelf als Erwin Koeman was overtuigd van het feit dat Feyenoord en Charisteas een goede combinatie vormden. Dat is ondertussen gebleken. De Griekse spits is inmiddels zo populair in de Kuip dat hij bij een wissel eind december een staande ovatie kreeg.'Chari' is zeker van zijn positie onder Koeman en betaalt dat vertrouwen terug met noeste teamarbeid. Nu ook een held in Rotterdam: Angelos Charisteas. PRO SHOTS/Jurgen Mols Ajax Kick Off Feyenoord

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 28