Feyenoord in zwaar weer Hoe slecht is dit seizoen? I De tegenstander 27 Dat de selectie van Feyenoord niet overloopt van kwaliteit, was voor aanvang van het seizoen al bekend. Het vertrek van Kalou en Kuyt, deze zomer, viel de club zwaar. De financiële middelen in de Kuip ontbreken om de benodigde versterkingen te halen. Dat het dus een pittig seizoen is geworden, verbaast niet. Dit in tegenstelling tot de wisselvalligheid van de ploeg. Die is net zo onverklaarbaar als onbegrijpelijk. Gelukkig voor Feyenoord houdt het play-off systeem de opties voor Europa nog open. tekst Nathalie Nuiten Veerkracht is het woord dat trai ner Erwin Koeman in de eerste seizoenshelft met grote regelmaat gebruikte. En hij had gelijk. Na de meest bizarre nederlagen, wist zijn ploeg zich toch weer te herpakken. Een serie goede resultaten neerzetten, lukte echter niet. Er kwam altijd wel weer een wedstrijd waarin werkelijk alles mis ging. Koeman: 'Stabiliteit hebben we inderdaad nog niet, maar dat is niet raar als je naar alle jonge jongens hier kijkt. De druk van de Kuip doet iets met je, dat begrijp ik. Het kan niet dat zoiets je als speler niets doet. Dit groeiproces heeft echter wel wekelijks gevolgen voor onze ploeg. We hebben na de winterstop die stabiliteit niet ineens gevonden. Dat zou onrealistisch zijn.' Hoe onrealistisch die drang naar stabiliteit rondom het Rotterdamse team is, bleek di rect in de eerste wedstrijd na de winterstop. Na een op het oog goed trainingskamp in het Turkse Belek, waar Koeman een aantal jeugdspelers testte en veel met de groep sprak, stond de moeilijke uitwedstrijd bij NAC Breda op het programma. De 4-1 ne derlaag drukte alle koppies, die net weer een beetje omhoog reikten, terug naar beneden. De twijfel die in een groot deel van de spe lersgroep is geslopen, leek in Turkije van de schouders gegleden. NAC was echter meteen een te hoge horde. Na de 1-0 voor de thuis club durfde niemand het voortouw te nemen. Koeman na afloop: 'Wat ik vandaag heb ge zien, was puur een herhaling van zetten. Dit hebben we allemaal al een keer meegemaakt. Ik had gehoopt dat we verder zouden zijn.' De ploeg is nog niet ver genoeg om wekelijks een goede prestatie neer te zet- Erwin Koeman: 'Feyenoord moet in onrustige tijden dicht bij zichzelf blijven.' PRO SHOTS/Ton Niessing ten. Dit team kan incidenteel echter wel sterk uit de hoek komen. Met 3-2 winnen van AZ bijvoorbeeld, of een keurige en welverdiende 1-1 binnenhalen tegen PSV. Lichtpuntjes die het werken voor Koeman iets gemakkelijker maken. Feyenoord weet wat een echt slecht seizoen inhoudt. In 1989 en 1990 werd er gevochten tegen degradatie. Zo slecht is dit seizoen dus ook weer niet. Koeman: 'We hadden rustig achtste of negende kunnen staan. Ook in mijn hoofd is het ultieme rampscenario van een dramatisch seizoen met een erg lage ranking wel eens voorbij gekomen. Maar uiteindelijk gingen we met slechts twee en drie punten achterstand op AZ en Ajax de winterstop in. Twee clubs die maandenlang werden bewierookt. Wij moeten in onrustige tijden als deze dicht bij onszelf blijven, dat is de enige manier hier uit te komen. Spelers kunnen veel meer dan ze zelf denken, ze moeten dat alleen in gaan zien.' Ajax Kick Off Feyenoord

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 26