Klassespelers Gabri 1 5 In zijn eerste Nederlandse Klassieker ging Gabri voorop in de strijd. eenmaal meer rennen dan als je positioneel verdedigt, zoals dat in Spanje bijna overal gebeurt. Hier kan het vaker gebeuren dat je een paar keer het hele veld op en neer moet. Ik hou ervan om van het veld te komen met een moe gevoel. Dat vind ik niet erg, het is mijn stijl.' In aanvallend opzicht heeft Gabri, mede vanwege zijn loopvermogen, ook al een bijdrage geleverd, getuige zijn drie goals in twintig duels. 'Ik ben geen speler die veel scoort. Niet zoals Wesley Sneijder, die daar veel vrijheid voor krijgt en die er van nature ook beter in is. Drie doelpunten is voor mij wel redelijk. Scoren is niet mijn uitgespro ken kwaliteit, ik heb nooit veel gescoord in mijn carrière. Eerlijk gezegd had ik er al een of twee meer kunnen maken tot nog toe, maar goed. Het is niet gemakkelijk maar ik zou graag op zeven, acht goals uitkomen dit seizoen.' Ondanks het aantrekken van Gabri en andere klassespelers als Kenneth Perez, Jaap Stam en Roger, staat Ajax momenteel tweede op de ranglijst. Ook voor Gabri een lichte teleurstelling, maar de Spanjaard heeft ook geconstateerd dat 'er zes of zeven ploegen zijn die het elkaar moeilijk kunnen maken, die een soort van gelijkwaardig zijn. PSV staat nu een aantal punten los, maar dat is denk ik vertekend. Ploegen als AZ, FC Twente en Feyenoord spelen allen een rol van betekenis. Er is nog wel een duidelijk verschil met de onderste teams, al wordt dat ook kleiner. Dat zie je in alle landen; de ploegen zijn steeds meer aan elkaar gewaagd.' Maar Ajax is toch wel beter dan Feyenoord, de tegenstander van vandaag? 'Claro,' zegt Gabri. Duidelijk. 'Maar ik ben dan ook speler van Ajax. Feyenoord hanteert ook een andere speelstijl. Statistisch gezien is Ajax beter en wij hebben meer balans in het team. In de eerste wedstrijd dit seizoen waren we veel beter. Maar een Clasico staat altijd op zichzelf. Dat heb ik wel gemerkt toen we met Barcelona tegen Real Madrid moesten spelen.' Wat Ajax - Feyenoord is in Nederland, is Bar^a - Real Madrid in Spanje. Het is rivaliteit tot de derde macht, en de uitkomst van deze wedstrijden kan een heel seizoen goedmaken, ongeacht de stand Ajax Kick Off Feyenoord

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 15