Communicatie Gabri 13 Waar de bal is, is ook meestal Gabri te vinden. Division, maar koos ervoor zijn trainer bij Barcelona, Henk ten Cate, te volgen toen die hoofdtrainer werd bij Ajax. Ten Cate, Frank Rijkaard, Barcelona, Ajax, er kan niet gezegd worden dat Gabri bij de Amsterdamse club in een geheel vreemde wereld terecht kwam; maar wennen was het wel. De middenvelder met het verbazingwek kende loopvermogen had even tijd nodig om te acclimatiseren in Amsterdam, en om zich op wat voor manier dan ook verstaan baar te maken aan zijn nieuwe ploeggeno ten. Beide zaken gaan inmiddels prima, zo meldt Gabri. 'We hebben het naar ons zin in Amsterdam. De stad heeft veel mogelijk heden. We willen met ons gezin een rustig leven leiden. Als ik terug naar Spanje ben geweest, moet ik wel weer even een paar dagen wennen, maar eigenlijk vind ik het nu erg leuk hier.' Ook de communicatie met zijn medespelers is inmiddels sterk verbeterd. 'Ik praat in het veld Spaans, Engels en Nederlands en het gaat inmiddels gemakkelijker en beter. Na zes maanden met elkaar trainen en spelen gaat dat ook vanzelf. In het begin was ik vooral aan het kijken wat iedereen doet in het veld.' Hoewel Ajax en Barcelona (ongeveer) de zelfde voetbalfilosofie hanteren, is er toch een verschil in de manier waarop de jonge talenten leren voetballen, heeft Gabri kun nen vaststellen. 'Dat is ook logisch, want er is een verschil tussen de competities in Nederland en Spanje. Ook op het hoogste niveau is er een duidelijk verschil: er wordt hier meer getraind dan in Spanje.' Dat zal de Spanjaard niet zo erg vinden, want hij is een trainingsbeest. Logisch ook, gezien het vele loopwerk dat Gabri in een wedstrijd verricht. Waar de bal ook is, de middenvelder is er nooit ver bij vandaan. 'Is dat goed of slecht?' wil hij van zijn ondervrager weten. Goed natuurlijk. 'Zo speel ik altijd, het is de manier waarop ik geleerd heb te voetballen. Ik ben iemand die graag in het spel betrokken is en als je altijd in de buurt van de bal bent, gebeurt dat vanzelf. Het komt natuurlijk ook door de positie waarop ik speel. Het is bij mij tweede natuur geworden. Ook is het zo dat in Nederland veel een op een gespeeld wordt. Altijd bij je man blijven betekent nu Ajax Kick Off Feyenoord

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 13