De Trainer (jp) J De onderlinge confrontatie tussen Ajax en FC Groningen in oktober werd een spektakel stuk. Ajax bleef in de Amsterdam ArenA enigszins gelukkig met 3-2 aan de goede kant van de score. FC Groningen haalde die avond in dat duel een hoog niveau en dwong Ajax tot het uiterste te gaan. Trainer Henk ten Cate hoopt zondagmiddag op een zelfde voor stelling. "En dan teken ik voor dezelfde uitslag." Onder leiding van de geboren Amsterdammer hoopt Ajax weer aansluiting te vinden bij het - zeker de laatste jaren - ongenaakbare PSV. Henk ten Cate werkte bij Barcelona in de top van het Europese voetbal en de 52-jarige coach liet zijn eerdere Nederlandse ploegen Sparta, Vitesse en NAC Breda meer dan aardig voetbal spelen. Boven dien boekte hij met aantrekkelijk spel uitstekende prestaties. Niet onbelangrijk. Het was daarom dat Ajax hem wilde verleiden tot een terugkeer naar Nederland. Ten Cate voelde zich vereerd en aan vaardde de uitdaging. Wisselvallig Ajax presteert in het eerste seizoen onder zijn lei ding nogal wisselvallig. "We maken stapjes, maar het gaat langzaam en met vallen en opstaan", erkent Ten Cate. "We hebben een jonge groep, mis sen toch nog de nodige ervaring, spelen in een ander systeem en hebben enkele nieuwe spelers in de selectie. Dat vergt tijd. Het zijn allemaal clichés, maar ze snijden wel hout." Ten Cate denkt even na als hem de vraag wordt voorgelegd of het proces voor hem wel snel genoeg gaat. "Als je me dit in de eerste week van november had gevraagd, had ik gezegd: 'Het gaat heel hard.' Maar nu, kijkend naar de eerste 21 wedstrijden, denk ik dat we op sche ma zitten." Puur cijfermatig is Ten Cate zelfs zeer tevreden, al moet hij erkennen dat PSV al weer ver uit het zicht is. "De kille cijfers zijn duidelijk. We hebben nu elf punten meer dan vorig seizoen rond deze tijd. Op de concurrentie zijn we zelfs fors ingelopen. Ajax stond vorig jaar elf punten achter AZ, nu staan we er één punt op voor. Hoewel de achterstand op PSV aanzienlijk is, is ook dit verschil minder groot geworden. Maar eerlijk gezegd had ik niet verwacht dat het verschil nog zo groot zou zijn. PSV heeft echter meer ervaring en balans in de ploeg en dat is enorm belangrijk." Interessant Ten Cate vindt FC Groningen een interessante tegenstander. "In Amsterdam haalden beide ploe gen een heel hoog niveau. Ik denk dat het deze competitie één van de beste Eredivisie-wedstrijden was, zeker voor de neutrale toeschouwer. Het duel in Groningen wordt voor ons één van de zwaardere wedstrijden in deze periode. FC Groningen heeft een goed voetballende ploeg en thuis zijn ze boven dien in staat nog net iets meer te brengen. Wat ik op de beelden zag en de berichten die ik hoorde, had er tegen Vitesse meer in gezeten dan de 3-2 nederlaag die nu werd geleden. Ik verwacht een warme middag." www.fcgroningen.nl

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 7