19 augustus: Ride for the Roses Strijd tegen kanker Op 19 augustus 2007 zal in het Noorden van Nederland de tiende editie Ride for the Roses worden gehouden. Dit grote evenement, waarvan de opbrengst geheel bestemd is voor het Koningin Wilhelmina Fonds (KWF), wordt gemiddeld door zo'n 8.000 a 10.000 fietsers bezocht die allemaal meefietsen voor het goede doel. De afstanden zijn 100,50 en 25 km. De 100 km is een prestatietocht, de 25 en 50 km kunnen in eigen tempo worden verreden. De start is bij Martiniplaza in de stad Groningen, waar die zelfde middag ook weer de finish zal zijn. Behalve door de Provincie Groningen gaat de route ook voor een deel door de Provincies Friesland en Drenthe. Sponsors Flora Holland (beter bekend als 'Bloemenveiling Eelde', maar onderdeel van het landelijke Flora Holland) heeft een eigen enthousiaste ploeg die ieder jaar voorafgaand aan de Ride hun eigen pre- Ride houden. Deze vindt altijd plaats op de locatie van het betreffende jaar op de zaterdag voor de officiële Ride for the Roses. Ook deze keer zal dat het geval zijn. Bovendien rijdt dezelfde ploeg weer mee op zondag 19 augustus. De bedragen die zij bij elkaar brengen zijn aanzienlijk, ook door het inzetten van eigen sponsors. Zo zal vanaf begin 2007 een vrachtwagen vanuit Eelde door Neder land rijden waarop het evenement wordt aange kondigd en die zo opvallend is, dat niemand hem kan missen. Sponsoren van de pre-Ride worden uiteraard afgebeeld op deze combinatie. Publiciteit Twee bekende restaurants in Groningen, het 'Zwar te Schaap' en 'Kaap Hoorn' zullen een speciaal 'Ride for the Roses Menu' op hun kaart zetten in 2007, om zo ook de aandacht te vestigen op het evenement. In de komende maanden zal de publi citeit intensief worden opgevoerd. Het lokale bestuur van Ride for the Roses 2007 is volop bezig met de voorbereidingen en nog op zoek naar sponsors, die dit goede doel willen ondersteu nen. Dat kan bijvoorbeeld door met uw bedrijf deel te nemen in een bedrijventeam, door in natura te sponsoren of door een geldbedrag beschikbaar te stellen. De Rabobank Groningen is intussen de lokale hoofdsponsor geworden voor 2007, terwijl Rabobank Nederland al jaren de landelijke organi satie Ride for the Roses ondersteunt. Voor meer informatie: www.ridefortheroses.nl www. fcgroningen. nl

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 50