De Balans (jp) "Voldoende aanknopingspunten" O Het resultaat in de uitwedstrijd bij Vitesse en de verdedigende fouten die er gemaakt werden, stemden vorige week niet tot tevredenheid. Toch zag trainer Ron Jans voldoen de positieve aanknopingspunten in de eerste drie weken van het nieuwe jaar. "De manier van werken met elkaar en de omgang zijn uitstekend,aldus de oefen meester. l~J et trainingskamp op Gran Canaria ver- I liep uitstekend. We hebben de hele week met een volledige groep op het trainingsveld gestaan en dat is misschien wei een unicum. We hebben veel kunnen doen en heerlijk kunnen wer ken. Ook over met name de tweede helft tegen NEC ben ik erg tevreden. Terug in Nederland heb ben we ondanks storm en regen toch ook weer goed getraind. Helaas heeft het resultaat tegen Vitesse ons vervolgens wat teleurgesteld." Maar Jans zag naast de verdedigingsfouten ook veel goede dingen. "Dat we zelf twee keer scoor den vond ik een logisch gevolg van de sterke fase die we in de wedstrijd hadden. Normaal moeten die twee goals in een uitwedstrijd ook voldoende zijn voor een goed resultaat, maar dat was helaas niet het geval." Terugblikkend, herinnert Jans zich menig wedstrijd tegen de Amsterdammers. "Vorig jaar in de com petitie wonnen we met 3-2 van Ajax dat op dat moment wel wat gehavend was. Maar in de play offs hebben we aangetoond ook een fit Ajax het heel lastig te kunnen maken. En voor de winterstop in de ArenA hebben we ook nog even mogen rui ken aan een overwinning. Dat zat er toen helaas niet in, maar het was een hele aardige wedstrijd." Bij Ajax is Leonardo sinds vorige week nieuw. "We hebben vooral in de bekerwedstrijd tegen NAC Bre da (zijn oude club - red.) veel moeite met hem gehad en zullen aan moeten tonen dat we daarvan geleerd hebben. Of ik denk dat hij in de basis staat? Geen idee, dat laat ik graag aan mijn collega Henk ten Cate over." Ten Cate kan niet beschikken over Thomas Verma- elen die geschorst is. Ook Gibril Sankoh kreeg vori ge week zijn vijfde gele kaart. Jans: "Het zou logisch zijn om Gibril te vervangen door Arnold Kruiswijk. Al doe je hem eigenlijk daarmee al tekort. Voor zijn enkelblessure was hij immers basisspeler. Afgelopen maandag heeft hij een vol ledige wedstrijd in de Beloften gespeeld, dus hij is er klaar voor." Tot slot nog een uitsmijter van Jans: "Ik hoop op een leuke wedstrijd en dat we met z'n allen de magie terugvinden van Euroborg. Ik heb geen toverstaf, maar wel de ingrediënten die kunnen lei den tot een goed resultaat: een hard werkend en goed spelend elftal dat door het publiek flink wordt opgezweept!" www. fcgroningen. nl

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 4