D: De Aftrap - _o Uitgave: FC RONINGEN FC Groningen Media Postbus 1080 9701 BB Groningen c T: 050-5878762 Grafische vormgeving: Kijf&Witte - Leek O T: 0594-513890 u Druk: Scholma Druk - Bedum T: 050-3013636 Redactie: Richard van Elsacker Bas Kammenga Peter Slump Fotografie: Fotopersburo Jan Kanning T: 06-51837168 FC Groningen BV Postbus 1399 9701 BJ Groningen T: 050-5878787 info@fcgroningen.nl www.fcgroningen.nl Opgericht 16 juni 1971 Stadion Euroborg Capaciteit: 19.814 zitplaatsen Clubkleuren: groen-wit FC GRONINGEN AJAX Was de apotheose van het seizoen 2005/2006 al ongekend voor FC Groningen, dit jaar zal de ontknoping van de competitie niet minder spannend worden. Zoals het er nu naar uitziet zullen liefst zes of misschien zelfs wel zeven ploegen - Sparta Rotterdam heeft qua puntentotaal aansluiting gevonden - gaan strijden om de plaatsen 6 tot en met 9. Een klassering op één van deze posi ties geeft recht op deelname aan de interessante play-offs, met zicht op Europees voetbal. Ie doelstelling van FC Groningen is kwalificatie voor deze play-offs. Nie mand binnen de club rekende erop dat de vijfde plaats van afgelopen seizoen kon worden geëvenaard of zelfs maar verbeterd. Het zijn van die inci dentele seizoenen waarin alles een keer meezit. Ter herinnering: vóór de start van de competitie 2005/2006 was het behalen van minimaal een 12e plaats en meer dan veertig punten het uitgangspunt. Dat het een ongekende 5e posi tie met 56 punten(i) werd, was boven alle verwachtingen. Tegen die stunt, tegen die zoete herinneringen, vecht de ploeg van trainer Ron Jans tijdens de jaargang 2006/2007. Steeds weer wordt er door alles en ieder een verwezen naar het seizoen dat achter ons ligt. Het verwachtingspatroon is hoog. En dat terwijl duidelijk is gesteld dat een positie bij de eerste negen al een hele krachttoer zou worden. En dat blijkt. De middenmoot van de Eredivi sie is heel breed. Twee keer achter elkaar winnen en je voert de lijst van ach tervolgers op de kopgroep aan, twee keer verliezen en je staat in het rechter- rijtje. Opmerkelijk FC Groningen dreigt sinds december van de linkerkant van de kaart te vallen. Opmerkelijk is dat juist winst in twee achtereenvolgende uitwedstrijden de sta tus op de ranglijst intact hielden. Met een goed trainingskamp op Gran Canaria en een voltallige spelersgroep op het veld leek Jans voor de tweede competi tiehelft weer in de positie te komen om keuzes te moeten maken voor het basiselftal. Bij de herstart in Arnhem tegen Vitesse was dit echter nog niet vol ledig het geval. Hoewel er verloren werd, behoorde een beter resultaat tegen Vitesse zeker tot de mogelijkheden. Maar nu de zegereeks in uitwedstrijden al weer is gestag neerd, komt het er de volgende wedstrijden opnieuw op aan de thuisduels in winst om te zetten. De magie van Euroborg werd eind november wreed door broken en sindsdien lijkt de betovering van De Groene Kathedraal meer op een beheksing. Te beginnen tegen Ajax zijn daarom bovenaardse krachten weer meer dan gewenst. Zondag 28 januari 14.30 uur www. fcgroningen. nl

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 3