Goede herstart Jong Ajax Nieuws 9 echte stadionverboden, maar van die van vrijwillige proefpersonen met een fictief stadionverbod. Van hun zijn de vingeraf drukken afgenomen en via een rekenme thode opgeslagen in een cijfermatig da tabestand. Indien de proefpersonen in de 'pilotperiode' een thuiswedstrijd bezoeken, is het de bedoeling dat zij gebruikmaken van ingang D, waar na kaartcontrole aan alle bezoekers wordt verzocht een vinger aan te bieden op de zogenaamde 'biome- trische controlezuil'. Indien de vingeraf druk niet door het systeem wordt herkend, kan de bezoeker meteen doorlopen. Als de afdruk wel wordt herkend, gaat er een lampje branden en wordt de betreffende bezoeker gecontroleerd of hij/zij op de - fictieve - stadionverbodenlijst staat. Tijdens de pilot kan deze dan uiteraard gewoon de wedstrijd bezoeken. De pilot loopt tot het einde van het huidige seizoen. Er bestaat de mogelijkheid dat, afhankelijk van de tussenresultaten van de pilot en de laat ste technologische ontwikkelingen, de pilot tussentijds wordt uitgebreid. Ajax verzoekt eenieder die de Amsterdam ArenA binnenkomt via ingang D, mee te werken aan deze proef. Jong Ajax beleefde dinsdag 16 januari een goede herstart van de Beloftencompetitie. In Almelo wonnen de Amsterdammers met 1-0 van Jong Heracles. De ploeg van trainers Aron Winter en Maarten Stekelenburg moest het in het Polman Stadion zien te redden zonder hulp van spelers uit de A-selectie, die allen op trai ningskamp in Kaapstad waren. Ook Beloften Vurnon Anita en Jeffrey Sarpong waren naar Zuid-Afrika afgereisd, maar desondanks bleef Jong Ajax de opponent uit Almelo, de nummer laatst van de ranglijst, de baas. Het was Javier Martina die Ajax op het kunstgrasveld van Heracles aan een voor sprong hielp. De behendige vleugelspeler trof in de 17de minuut doel en de treffer illustreerde het Amsterdamse overwicht. Dat behield Ajax ook in de rest van het duel, maar doordat de ploeg niet meer doelpunten liet aantekenen, ontstonden er af en toe nog kansen voor de thuisclub. Jong Ajax bracht de zege echter keurig over de eindstreep, zo dat de ploeg steeg naar de zesde plaats in de Beloftencompetitie. Javier Martina scoorde de enige en dus winnende treffer tijdens Jong Heracles - Jong Ajax. Ajax Kick Off HFC Haarlem

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 9