V v tin mi fa* I Mooiste Ajax-moment: 'Ajax Cape Town won in 1999 de Rothmans Cup. Dat is nog steeds ons grootste succes. Het wordt hoog tijd voor nieuw succes. Een favoriet Ajax-moment? Eerlijk gezegd is het vanuit Zuid-Afrika moeilijk om de Amsterdammers op de voet te volgen. Maar we zijn ook hier blij met elk succes in Nederland. De club won afgelopen sei zoen toch de Nederlandse beker? Dan is dat gewoon mijn mooiste Ajax-moment.' Favoriete speler van dit moment: 'Voor Jaap Stam heeft iedereen in Kaapstad veel respect. Veel mensen volgen hier het Engelse voetbal. Stam is denk ik wel de favoriet van veel van mijn collega-supporters. Toch kies ik voor een andere favoriet. Ik heb net kennis kunnen maken met George Ogararu. We zijn met hem op de foto ge gaan. Hij is een aardige jongen en een goede voetballer. Mijn zoontje Shane is ook een favoriet van me. Ik weet zeker dat ook hij een belangrijke speler gaat worden voor Ajax Cape Town. Net als ik zal ook hij later sterven voor de club. Misschien speelt hij ooit wel in Amsterdam... Dan kom ik natuurlijk kijken in de ArenA. Wist je trouwens dat Shane alle liedjes van Bob Marley uit zijn hoofd kent? Voetbal en muziek zijn onze grote liefdes. What Bob sings is what we love.' Mooiste Ajax-doelpunt: 'De goals van Granwald Scott en Nathan Paulse, in de wedstrijd tegen Ajax Amsterdam, hebben hier veel losgemaakt. Ik vond vooral de treffer van Paulse bijzonder. Vooral omdat hij nog maar net in het veld stond. Hij stond er nog geen minuut in! Knap om dan al toe te slaan. Heel eerlijk gezegd had ik nooit verwacht dat we met 3-1 konden winnen.' Favoriete club naast Ajax: 'Die is er niet, my brother. Ooit zullen wij nog beter zijn dan Kaizer Chiefs. Dat is nu de topclub in Zuid-Afrika. Kaizer Chiefs is glamourous. De wedstrijden van de Chiefs trekken zo'n vijftigduizend toeschouwers. Zoveel mensen komen nog niet kijken bij Ajax Cape Town. Toch worden wij de groot ste. Zeker weten. Misschien kan Shane de club daarbij helpen.' Ajax is voor mij: 'Heel belangrijk. Een groot deel van mijn leven. Ik besteed niet voor niks zoveel tijd aan de club. Ajax is net zo belangrijk als I mijn familie en Bob Marley. Voetbal, familie en Bob spelen hoofdrollen in het le- r ven. In elk geval in i mijn leven.' Ajax Kick Oft HFC Haarlem

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 42