mijn leven' De supporter aan het woord Mijn Ajax 41 Naam: Shane Octobre Woonplaats: Kaapstad. De wijk Delft om precies te zijn. We hebben hier ook een Leiden, Eindhoven en Voorburg. Leeftijd: 47 jaar Seizoenkaarthouder: Nee, ik heb geen seizoenkaart voor Ajax Cape Town, ik koop altijd een los kaartje. Fan van Ajax sinds: 'De club hier zeven jaar terug begon. Voor 1999 had ik eigenlijk geen favoriete club. Spelers die een Ajax-shirt dragen zijn helden, of deze nu in Kaapstad of Amsterdam spelen. En als een speler Ajax verlaat, breekt mijn hart. Ik sla op Ikamva (trainingscomplex Ajax Cape Town, red.) ook geen training over. Waarom ik fan ben van Ajax? Vooral vanwege het mooie voetbal. Verliezen is min der pijnlijk, als er maar wordt gescoord of in elk geval mooi wordt gespeeld. Dat spreekt mij aan. Net als alle brothers en sisters. De supporters zijn hier als broers en zussen. Wij zijn krijgers. Daarom is onze bijnaam Urban Warriors. Ajax was vroeger toch ook een soort krijger? Bovendien volg ik ook alle jeugdploegen van Ajax Cape Town. Het is alsof ik mijn eigen kinderen zie spelen.' Met wie kijk je naar de wedstrijden van Ajax? 'Meestal ga ik met vrienden en familie naar een wedstrijd. Ook tijdens de trainingen op Ikamva ben ik zelden alleen. Mijn zoontje Shane en dochtertje Petronella gaan vaak mee. Er is ook altijd wel een harde kern supporters aanwezig. Fantastisch dat Ajax hier trouwens een week is geweest. Een bezoekje van Ajax zet Kaapstad op de kaart. Zo gaat dat altijd als een grote club langs komt.' Supporters zijn er in alle soorten en maten, ledereen beleeft Ajax op zijn eigen manier. In de Ajax- media www.ajax.nl, Kick Off en Ajax Magazine komen de supporters aan het woord over hun Ajax. In deze aflevering vertelt Shane Octobre uit Kaapstad wat Ajax voor hem betekent. Ajax Kick Off HFC Haarlem

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 40