f f DIE POPPE j GAAN DANS 1 omdat je hier met een heel goed gevoel komt. We hebben de afgelopen week hard gewerkt en goed getraind. Dan wil je die week goed afsluiten. Toch laat je je hier op eenvoudige manier wegspelen. Het kan niet waar zijn dat je drie goals tegen krijgt in zes minuten. We zijn op pijnlijke wijze met onze neus op de feiten gedrukt. Deze uitslag staat slordig. Je verliest prestige. Het grote Ajax verliest toch van het kleine Ajax. Maar t*ch moeten we er niet te zwaar aan tillen.' Ten Cate zag wel degelijk ook lichtpuntjes in de tweede helft. Zo ontving Leonardo terecht lof voor zijn eerste wedstrij d in het Aj ax-shirt. 'Hij had een paar dreigende acties.' Ajax had nog een debutant in de gelederen. Mitchell Donald maakte zijn eerste minuten in Ajax 1 als controlerende rechtshalf. De A-junior speelde de hele eerste helft. Donald kon ach teraf als een van de weinige Amsterdamse Ajacieden lachen. Stralend van trots repte Donald direct na de wedstrijd over 'een heel mooie ervaring'. Op hetzelfde moment dropen zijn ploeggenoten teleurgesteld af richting kleedkamer. 'Het was echt prachtig. Vooral omdat ik nooit eerder voor zoveel mensen heb gespeeld,' vertelde Donald. De Ajacied doorliep de Ajax-opleiding vanaf de El. 'Ik speelde ook voor de eerste keer Terugblik 39 Hans Vonk belet Kenneth Perez het scoren. met mijn naam achterop mijn shirt. Het shirt heb ik gehouden. Die ruil ik met niemand, het wordt ingelijst. Dat is zeker.' Doelman Hans Vonk kon zijn vreugde wel delen met zijn ploeggenoten. De voormalige doelman van Ajax 1 nam na de wedstrijd een fraaie bokaal in ontvangst. Op een 3-1 overwinning op Ajax Amsterdam had Vonk vooraf niet durven hopen. 'Dit had helemaal niemand verwacht,' vertelde de keeper. 'De tweede helft waren we sterker. Na rust speel den we fantastisch.' De broederstrijd betekende het eerste optreden in het Ajax-shirt voor Leonardo. De supporters van Ajax Cape Town hadden er zin in. Ajax Kick Off HFC Haarlem

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 38