Klein wint van groot Ajax Cape Town - Ajax 38 Terugblik Lachende en treurende Ajacieden op het veld van het Athlone Stadion. Ajax Cape Town won van de grote broer uit Amsterdam (3-1). Ondanks het verschil in perspectief hadden winnaar Hans Vonk en verliezer Mitchell Donald allebei reden tot lachen. Zelden zal Ajax zo duidelijk twee ge zichten hebben getoond als op zon dag 14 januari 2007. De middag die zo vrolijk begon, eindigde in mineur. Ryan Babel bracht de Amsterdammers na een kwartier op voorsprong. Op aangeven van Tom de Mul bekroonde de Ajacied een prima Ajax-aanval met een treffer. Tot aan de rust had Ajax nauwelijks pro blemen met de thuisploeg. Na de pauze maakten de Amsterdammers alsnog slagzij. Ajax Cape Town: Vonk (76. Andre Petim); Nazier Allie (79. Bryce Moon), Clifford Ngobeni (46. Granwald Scott), Mfundo Shumana (82. Coburn Woodington), Brent Carelse (67. Nathan Paulse), Bageta Dikilu (86. Tsholola Tshinyama), Russell Mwafulirwa (70. Daylon Claasen), Franklin Cale (70. Clint Julius), Brett Evans, Clayton Jagers, Thembikosi Fanteni (55. Mkhanyiseli Siwahla) Opstelling Ajax eerste helft: Maarten Stekelenburg; Vurnon Anita, Zdenek Grygera, Jan Vertonghen, Olaf Lindenbergh; Mitchell Donald, Kenneth Perez, Gabri; Tom de Mul, Ryan Babel, Markus Rosenberg Opstelling Ajax tweede helft: Dennis Gentenaar; George Ogararu, Hedwiges Maduro, Thomas Vermaelen, Urby Emanuelson; Leonardo, Michael Krohn-Dehli, Jeffrey Sarpong (79. Edgar Manucharyan); Mauro Rosales, Klaas Jan Huntelaar, Nicolae Mitea Junior Mitchell Donald liet een goede indruk achter. Wat weinigen vooraf hadden verwacht werd toch werkelijkheid. Op frivole wijze stelde de thuisploeg de zege bijna probleemloos veilig. Binnen luttele minuten werkte Ajax Cape Town zich voorbij de gasten. Zes minuten waren genoeg om een 0-1 achter stand om te buigen naar een 3-1 voorsprong. Granwald Scott was met zijn twee treffers de held van het thuispubliek. Nathan Paulse nam nog geen minuut na te zijn ingebracht de derde treffer voor zijn rekening. Jaap Stam en Wesley Sneijder bleven vanwege lichte klachten uit voorzorg langs de kant. 'Vooral wat betreft beleving was het verschil groot tussen de ploeg die de eerste helft speelde en de ploeg die er de tweede helft stond,' keek trainer Henk ten Cate terug op het teleurstellend verlopen duel. De Ajax- trainer stuurde halverwege de wedstrijd een compleet nieuw elftal het veld in. 'De ploeg die na rust speelde was beduidend slechter,' stelde Ten Cate. 'Ik had niet ingecalculeerd dat het verschil zo groot zou zijn. Op papier leken beide ploegen gelijkwaardig. Het was een bewuste keuze om iedereen te laten spelen. Dit resultaat is vooral vervelend HFC Haarlem Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 37