Proosten op de Missie Premier Rasooi ontvangt van John Jaakke een Ajax-kunstwerk. gidsen brengen hun loktechnieken in de praktijk. Het overgebleven fruit blijkt een prima middel om de dieren naar het hek te lokken. Niet veel later steken de olifanten hun slurven door het hek. Gabri wordt veruit het langst besnuffeld. De Spanjaard valt duidelijk in de smaak bij de olifanten. Gabri houdt zich opvallend koest onder de snuffel- sessie. Zijn collega-Ajacieden twijfelen geen moment. Alles wordt vastgelegd... Met een feestelijk diner in Stellenbosch namen Nederlanders en Zuid-Afrikanen afscheid. Kort voor de terugreis naar Amsterdam had Jaap Stam namens de spelersgroep nog een aardige verrassing in petto. De eerste steen voor het nieuwe stadion van Ajax Cape Town is gelegd. Het stadion gaat er komen. De bouw begint later dit jaar. Hetzelfde kan worden gezegd van het Johan Cruyff Court in de wijk Crossroads. Ook het sportveld wordt aangelegd. Het waren hoogtepunten in een historische week. Hoogtepunten die vooral ook de Kaapstedelingen die het nodig hebben verder moeten helpen. De Missie Kaapstad is onher roepelijk in gang gezet. In het Cape Winelands District werd ge proost op een fraaie toekomst. Een toekomst die Nederland en Zuid-Afrika (nog) dichter bij elkaar kan brengen. Premier Ibrahim Rasooi van de provincie West Kaap was naar Stellenbosch gekomen om die ambitie extra kracht bij te zetten. Van de Nederlandse consul-generaal in Kaapstad, Bosscher, kon hetzelfde worden gezegd. Het Nederlandse Missie Kaapstad 37 consulaat was een van de organisatoren van de afsluitende avond. Ook South African Airways, de Zuid-Afrikaans-Nederlandse Kamer van Koophandel SANEC en het Zuid- Afrikaanse bureau voor toerisme maakten de avond mogelijk. 'Voetbal is meer dan sport alleen,' hield Rasooi zijn toehoorders voor. 'Sport biedt hoop voor de toekomst. Hopelijk blijven Ajax Cape Town en Ajax Amsterdam, Zuid- Afrika en Nederland, kennis en kunde uit wisselen.' Voorzitter John Jaakke bedankte de premier met een Ajax-geschenk. Rasooi ontving een kunstig gevlochten Ajax-kunst werk; een voetballer met het illustere rug nummer 14. 'Dit is geen missie in de oude zin van het woord. We komen nu juist om iets te delen,' sprak Jaakke vervolgens. 'Het is vanavond tijd om iedereen hier te bedanken. We heb ben hier met elkaar al ontzettend veel be reikt. De sporttaal is een taal die iedereen begrijpt. Daarom willen we het voetbal ook naar de townships brengen. Ajax staat ook voor opleiden. Youth education. We willen mensen en kinderen echt iets bijbrengen. Ajax is hier zeven jaar geleden gekomen en we blijven hier ook.' Ajax-aanvoerder Jaap Stam verraste zijn voorzitter door vervolgens zelf nog het woord te nemen. Als dank voor de hartelijke ontvangst en de geboden gastvrijheid draagt de selectie liefst 25.000 euro bij aan de bouw van het nieuwe stadion. 'Ook deze bijdrage is hopelijk een goede stap richting een mooie toekomst,' besloot Stam de verrassingsactie. Jaap Stam kondigt de bijdrage van de spelersgroep van Ajax aan. Ajax Kick Off HFC Haarlem

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 36