loopt, ga je het leven vanzelf relativeren. Nederlanders zijn nuchter. Maar hier zie je pas echt hoe groot de armoede is. Als je de huisjes hier ziet, besef je hoe zwaar het leven hier moet zijn.' Nicolae Mitea was tijdens de clinic nog iets anders opgevallen: 'Ondanks de moeilijke leefomstandigheden zijn de mensen ontzettend dankbaar. Een beetje praten is al genoeg om ze blij te maken. De kinderen hier zijn ook trots. Tijdens voetbal len vergeten ze waar ze vandaan komen.' Direct na de voetbalclinic werd de symbo lische eerste steen gemetseld van het nieuwe stadion van Ajax Cape Town. De club komt vanaf de bouw (die halverwege dit jaar start) letterlijk dichter bij de mensen te staan. Jaap Stam metselde aan de rand van het veld de eerste steen. Ajax Cape Town-rechtsbui- ten Mkhanyise Siwahla deed namens Ajax Kaapstad hetzelfde. Het mini-muurtje moet in de nabije toekomst uitgroeien tot een vol waardig stadion. Met Ajax was ook De Telegraafeen drijvende kracht achter Missie Kaapstad. Ook het grootste nieuwsblad van Nederland spande zich zeer in om van de missie een groot succes te maken. Van de Ajax Business Associates kan hetzelfde worden gezegd. ABA-voorzit- ter Claus Vink beloofde in Philippa twee bijdrages. Een collecte onder ABA-leden, allen bedrijven met een Ajax-hart, heeft 50.000 euro opgeleverd. Het bedrag wordt in de bouw van het nieuwe stadion gestoken. Bijdrage nummer twee beslaat honderd paar voetbalschoenen. Honderd spelers van Ajax Klaas Jan Huntelaar trapt een balletje mee tijdens de clinic in de township. Missie Kaapstad 33 Ryan Babel laat een bewoner van het township Philippa breeduit lachen. De Ajacieden verzorgden samen met trainers van Ajax Cape Town een clinic in het stadion van Philippa. Cape Town spelen hun wedstrijden binnen kort dus op nieuw schoeisel. 'We onderzoe ken op dit moment of en wat we verder nog meer kunnen doen,' vertelde Vink kort na ap plaus te hebben ontvangen voor de bijdragen van de ABA. 'Ajax Cape Town wordt hopelijk het sym bool voor een beter leven,' lichtte Ajax-direc- teur Maarten Fontein de officiële lancering van Missie Kaapstad nader toe. 'Gezondheid, het sportieve, veiligheid en onderwijs moeten een belangrijke rol gaan spelen. Ajax Cape Town moet dichter bij de mensen komen te staan. Deze dag is daarom de eerste van een bijzondere reis. Want Ajax is meer dan voet bal alleen. Ajax is een way of life.' Na het programma in Philippi trok de Ajax- stoet nog dieper het township in. In de wijk Crossroads wordt een onvervalst Cruyff Court aangelegd. Nederland is al enkele ka rakteristieke sportveldjes rijker. Op termijn leven ook sportnainnende jongeren in de wijk Crossroads zich uit op een zelfde veld. Talent moet ook hier kunnen ontbolsteren. Met dank aan de Johan Cruyff Foundation en aan tal van andere partijen. Ajax Kick Off HFC Haarlem

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 32