Trainingskamp met een Missie 32 Missie Kaapstad Missie gelanceerd Ajax belegde in de korte winterstop een trainingskamp in Kaapstad, op het terrein van 'kleine neefje' Ajax Cape Town. Hoewel het voorbereiden op de tweede competitiehelft een doel op zich was voor het voetballende gedeelte van de delegatie, kwam de clubleiding uit Amsterdam ook met een ander doel naar Zuid-Afrika, een missie zelfs; de Missie Kaapstad. fotografie Louis van de Vuurst Trainer Hank ten Cate nam 27 spelers mee naar Zuid-Afrika. De geblesseerde Roger moest hij in Nederland achterla ten, maar jongelingen Vurnon Anita, Jeffrey Sarpong en Mitchell Donald, die voor het eerst met het eerste elftal mee mocht doen, vulden de groep aan. Ook voor Leonardo was dit een eerste echte kennismaking nadat hij op de dag van vertrek als nieuwe Ajacied aan de pers was gepresenteerd. Elke dag trainden de Ajacieden voluit, vaak onder tropische weersomstandigheden. Plaats van handeling was dan Ikamva, dat Toekomst betekent en het trainingscomplex is van Ajax Cape Town. De Missie Kaapstad werd op de tweede dag officieel gestart. De Ajacieden verzorgden een clinic in het township Philippi. Klaas Jan Huntelaar droeg letterlijk zijn steentje bij aan de bouw van een Johan Cruyff Court. Twee bijzondere evenementen op een unieke dag in Kaapstad. Zowel de clinic als de aan leg van het Johan Cruyff-sportveld raken de ziel van de Missie Kaapstad. Op donderdag 11 januari 2007 klonk het symbolische start schot van een project waar de Kaapstedelingen én Ajax Cape Town van moeten profiteren. Gestreefd wordt naar een sportieve, gezonde, veilige en welvarende toekomst. De Ajacieden gaven het 's ochtends het goede voorbeeld met een voetbalclinic in Philippi. Op een veld nabij de lokale politiekazerne werd een balletje getrapt met lokale jeugd. Trainers van Ajax Cape Town stonden de voetballers uit Amsterdam en Philippi bij. 'Alleen wie van de bal houdt, kan een goede speler worden,' hield Ajax Cape Town-trai- ner Riyaad Khan zijn spelertjes voor. De jeugd uit krottenwijk Philippi waren van top tot teen gestoken in Ajax-wedstrijd- kleding. Honderden roodwitte shirts, broek jes en sokken vonden een nieuwe eigenaar in Kaapstad. 'Al deze jongetjes stralen plezier uit,' viel Wesley Sneijder direct op in Philippi. 'Allemaal willen ze profvoetballer worden. Het is een droom die je vooral deze kinderen van harte gunt.' Met een armgebaar richting de krotwonin gen iets verderop: 'Als je hier als Nederlander De Ajax-training op Ikamva. HFC Haarlem Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 31