uitslag bekerderby Vertragingstactiek Historie 31 Abe van den Ban kijkt toe hoe Ajax in balbezit een Haarlemse horde omzeilt. Dat was ook de enige vreugde voor Haarlem, want in het verloop van het duel was Ajax oppermachtig. Het enige waarin de thuisploeg zich nog kon verkneukelen was het feit dat de voorsprong wel een vol halfuur op het scorebord bleef. Toch had dat niet zo hoeven zijn, want de ploeg van trainer Leo Beenhakker, die op 8 september Cor Brom was opgevolgd, had moeite met de concentratie. Hoewel de gasten wel pres sie speelden, bleven er voor Haarlem aardig wat mogelijkheden over om de stand een voor hun nog positiever aanzicht te geven. Maar omdat Haarlem verkoos het spel te vertragen, bleef Ajax fier in het zadel. Pas na een halfuur lukte het de Amsterdammers om de vertragingstactiek van Haarlem te doorbreken. Nadat Simon Tahamata de bal eerst op de lat had ge werkt, werd via goals van Henning Jensen en Frank Arnesen de stand omgezet in een 1-2 voorsprong voor de Deens getinte Beenhakker-formatie. Trainer Barry Hughes van Haarlem had wel een verklaring voor de verandering in de score. 'Wij hadden de pech dat twee middenvelders van ons, Haar en Reuser, op hetzelfde moment last kregen van bles sures. Het middenveld viel daardoor uit elkaar, waardoor Ajax zo kon doorlopen.' Het vreemde was dat na de gedwongen wis sels Haarlem optisch een overwicht kreeg op Ajax. De Amsterdammers lieten zich terugdringen, ook omdat ze waarschijnlijk zagen dat er van veel Haarlems gevaar geen sprake was. De ploeg van Beenhakker koos zijn mo menten van versnellen zorgvuldig en dan had Haarlem prompt geen antwoord meer. Het ontlokte doelman Rob Boersma tot de uitspraak dat 'alleen Ajax besliste wat de uitslag zou worden.' En Ajax besloot tot een 2-4 overwinning. Want Arnesen en Lerby rondden twee van de vele kansen nog doeltreffend af. Wim Balm bepaalde de eindstand uiteindelijk op 2-4. Dat seizoen zou Ajax de KNVB-beker niet winnen. Halverwege mei was Feyenoord met 1-3 te sterk. Ajax Kick Off HFC Haarlem

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 30