'Ajax zal ons niet onderschatten' Gert Aandewiel Speelde je zelf ooit een bekerduel tegen Ajax? 'Toevallig wel, ja! Dat was in 1987 met Quick Boys. Johan Cruijff was toen de trai ner en ik stond tegenover Arnold Mühren en zag alleen zijn hielen. Hij had op het mid denveld echt zijn marathonschoenen aan. Ik geloof dat we met 7-0 verloren.' De tegenstander 29 HFC Haarlem zal zich vanavond niet zomaar naar de slachtbank laten leiden. De roodbroeken willen laten zien waar ze voor staan. Trainer Gert Aandewiel verwacht dan ook een aantrekkelijke wedstrijd. Vat u jullie eerste seizoenshelft in de Jupiler League eens kort samen? We speelden vlak. Er waren geen nega tieve of positieve uitschieters. Haarlem hangt er op de ranglijst een beetje tus senin. Er gebeurden geen gekke dingen, al werden we in de laatste fase voor de winterstop wat wisselvalliger. We geven niet veel weg, maar zijn ook niet dodelijk genoeg. Dat blijkt wel uit het hoge aantal gelijke spelen (acht, red.).' Waarom is HFC Haarlem niet kansloos tegen Ajax? 'Kijk, in de Jupiler League kan ie dereen van elkaar winnen en zegt de begroting niet zo veel. Als wij een topdag hebben en Ajax een mindere, liggen er kansen. Voor ons is dit een speciale wedstrijd. De jongens zijn er al lang mee bezig en op en top gemotiveerd. Ajax behaalde tegen Ajax Cape Town natuurlijk geen goed resultaat. De beker wordt voor hun ook steeds belangrijker.' Dit is gezien jullie samenwerkingsverband natuur lijk ook een speciaal duel? 'Op bestuurlijk niveau wel. Daarnaast moet je hopen dat we spelers van Jong Ajax en de Al kunnen overtuigen dat ze bij ons kunnen Gert Aandewiel, trainer van HFC Haarlem. PRO SHOTS/Jasper Ruhe rijpen. Het kan best goed zijn om eens in een andere omgeving ervaring op te doen.' Tenslotte, wat voor Haarlem kunnen we verwachten? 'In ieder geval een ploeg die alle zeilen gaat bijzetten. Onze intentie is om mee te voetballen. Ik beschik over veel spelers die de bal liever wel hebben dan niet. Het kan echter zijn dat de opponent ons iets anders oplegt. Dan zijn we genoodzaakt om andere maatregelen te nemen. Maar we komen naar de ArenA om te laten zien waar Haarlem voor staat. Ajax zal ons niet onderschatten. Ze spelen thuis, hebben een nieuwe speler en willen - zo vlak na de winterstop - vast iets moois aan hun fans laten zien.' Ajax Kick Off HFC Haarlem

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 28