12 Kenneth Vermeer Kenneth Vermeer 17 De Missie Kaapstad heeft in menselijk op zicht diep indruk gemaakt. Ook op Kenneth Vermeer. Vooral de clinic in het township Philippi en het bezoek aan de sloppenwijk Crossroads waren bizar en bijzonder tege lijk. Op de trip naar Robbeneiland kunnen dezelfde bewoordingen worden losgelaten. Het verhaal over apartheid en racisme liet geen enkele Ajacied onberoerd. 'Ons be zoek aan Robbeneiland zal ik nooit meer vergeten. Ongelooflijk hoe daar is geleefd. En wat mensen elkaar daar aan hebben kunnen doen. Tijdens de clinics viel me vooral op hoeveel plezier de arme mensen hadden. Mensen zijn daar op een heel eigen manier blij. Bijzonder om dat van dichtbij mee te maken.' De Surinaamse Nederlander zegt op het veld ook wel eens mikpunt te zijn van spreek koren met racistische ondertoon. Vermeer heeft ook hier zijn eigen verwerkingsvorm voor. 'Er wordt niet vaak iets geroepen. Maar als ik iets hoor, laat ik dat zo snel mogelijk van me afglijden. Wat moet ik er verder ook mee? Eigenlijk motiveert het fff A me ook wel. Vaak werkt het zo, dat je juist de mensen die iets roepen het tegenoverge stelde wilt laten zien van wat zij het liefste wensen.' De stralende lach die Vermeer daarop laat volgen, spreekt boekdelen. De pechvogel heeft weer plaatsgemaakt voor de paradijsvogel. Volledige naam Kenneth Harold Vermeer Geboren 10-01-1986 Geboorteplaats Amsterdam Gecontracteerd 01 -07-2004 Contract tot 30-06-2008 Positie Doelman Vorige clubs Debuut Ajax 28-09-2006 (Ajax - IK Start 4-0, UEFA Cup 1e ronde) Interlands Wedstrijden/doelpunten Ajax W D Competitie 0 0 Play-offs 0 0 Beker 0 0 Champions League 0 0 Voorronde CL 0 0 UEFA Cup 1 0 Johan Cruijff Schaal 0 0 Totaal 1 0 Bijgewerkt tot en met 30 december 2006 (NEC - Ajax) Ajax Kick Off HFC Haarlem

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 17