Resultaat Kenneth Vermeer 15 Ajax Kick Off HFC Haarlem 'Er is geen blessure die gelegen komt, maar deze gebroken vinger komt wel op een heel slecht moment. Vooral omdat iedereen in de winterstop weer op nul begint. Het was een zwabberbal, die ik verkeerd pakte. Heel on gelukkig. Het is balen, maar ik moet er maar niet te lang bij stil staan. Eerst dacht ik aan een simpele kneuzing. Omdat de vinger pijn bleef doen, ben ik een dag later alsnog naar het ziekenhuis gegaan. Op de foto's bleek de vinger gebroken. Erg vervelend allemaal. Nu wordt het revalideren. Keihard werken. Gelukkig kan ik wel gewoon aan mijn conditie blijven werken. Ik heb in Kaapstad gewoon met de groep mee kunnen trainen. Als een soort van veldspelen' Tegen de Haarlemmers moeten de Ajacieden vanavond een bekervervolg af dwingen. De geblesseerde Vermeer moet toekijken. Verplicht vanaf de tribune. Zelfs een plekje op de bank is op dit moment niet binnen handbereik. 'Laten we Haarlem vooral niet onderschatten,' waarschuwt de toeschouwer Vermeer. 'Het blijft beker voetbal. In deze ene wedstrijd hebben zij niks te verliezen en wij juist alles. Het is wel vaker voor gekomen dat een club uit de Eredivisie verloor van een vereniging uit de eerste divisie.' De generale repetitie op de tweede seizoens helft, het duel tegen zusterclub Ajax Cape Town, ging anderhalve week terug nog ver loren: 3-1. Het was de enige smet op een ver der gladjes verlopen trainingsweek in Zuid- Afrika. De gevraagde trainingsarbeid werd geleverd door de Ajacieden. De blessure van Vermeer was een spaarzame dissonant. Vermeer over de nederlaag: 'Het resultaat staat er. En het resultaat is niet goed. Iedereen baalde daar ook van. Ook ik, en met mij alle andere jongens die niet hebben gespeeld in Kaapstad, heb verloren. En als ik ergens niet tegen kan is het tegen mijn verlies. Hopelijk hervatten we de competitie zoals we die de eerste seizoenshelft begonnen. We moeten in deze situatie vooral naar onszelf blijven kijken. Als wij punten blijven pakken, moet je hopen dat PSV punten gaat verliezen.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 15