Onmisbaar iiïü'H'iiSÏii ÏÜiiii!!!'! ;ï;!!iRr Kenneth Vermeer 13 ding. Ook daar speel je genoeg wedstrijden waarin je weinig te doen krijgt. Maar als die ene bal jouw kant op komt, moet je er wel staan. Dat vraagt veel van je concentratie.' Vermeer verbleef de verdere eerste sei zoenshelft op de reservebank. Met Dennis Gentenaar streed de talentvolle keeper om een plek achter Maarten Stekelenburg. Vermeer zag zijn ploegmaten van heel dicht bij aan het werk tegen Feyenoord en PSV. De Ajacied moet zich vooralsnog tevreden houden met bankbeurten. 'Het is fijn om in die wedstrijden dicht bij de ploeg te zijn. Ook FC Utrecht is toch wel een topwedstrijd om mee te maken. Ook rond die wedstrijd hangt een bijzonder sfeertje. Het is heerlijk om tegen ploegen als FC Utrecht, Feyenoord en PSV sfeer te kunnen proeven.' Als het aan Vermeer zelf had gelegen, was het niet tot een debuut tegen IK Start geko men. Dat klinkt gekker dan het in werke lijkheid is. Wie de doelman in juli, augustus diep in zijn hart had kunnen kijken, was een intense honger naar speelminuten opgeval len. De 21-jarige Vermeer wil zich verder ontwikkelen. Op tijdelijke basis uitkomen voor een andere club leek de Ajacied bij de start van het nieuwe seizoen een prima plan. Om later sterk en gelouterd terug te keren bij de grote liefde Ajax. Het plan belandde in de koelkast. De club liet Vermeer weten dat hij onmisbaar wordt geacht in de selectie. Een uitleen behoorde niet tot de mogelijkheden. De gretige doel- verdediger kon weinig anders dan zich neer leggen bij die boodschap. Een eventuele uitleenperiode komt op zijn vroegst volgend seizoen pas ter sprake. Vermeer heeft die domper verwerkt. Een teleurstelling wil hij het niet eens noemen. 'Ik ben niet iemand die heel snel teleurgesteld is. Je kunt het namelijk ook positief bekijken. Ajax wil mij niet kwijt. Daaruit spreekt vertrouwen. De club ziet kennelijk mogelijkheden. Maar dat iedere jonge keeper wil trainen én spelen op het hoogste niveau, lijkt me ook logisch. Ik zie wel hoe het verder loopt.' Tijdens de trainingsweek in Kaapstad kreeg Vermeer een nieuwe tegenslag te verwer ken. Kort na zijn eenentwintigste verjaardag raakte de Ajacied geblesseerd. Ook de bles sure bracht Vermeer niet uit balans. Ajax Kick Off HFC Haarlem

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 13