Jan Vertonghen Fanny voor Emanuelson Ajax verlengt contract Ajax heeft het contract met Jan Vertonghen opengebroken en verlengd. De vernieuwde overeenkomst met de 19-jarige Belg gaat in per 1 juli 2007 en loopt tot en met 30 juni 2011. De huidige verbintenis liep van 1 juli 2005 tot en met 30 juni 2008. Nieuws 9 Vertonghen kwam twee jaar geleden van Germinal Beerschot Antwerpen over naar de jeugdopleiding van Ajax. Na te heb ben gespeeld bij de B-junioren en het elf tal van de Al kwam de linksbenige mid denvelder/verdediger vorig jaar uit voor Jong Ajax. Vanaf dit seizoen maakt Vertonghen deel uit van de eerste selectie. Jan Vertonghen speelde tot nu toe zes offi ciële wedstrijden in de hoofdmacht van Ajax, waaronder 3 competitiewedstrijden. Urby Emanuelson werd in december ge kroond tot het grootste Amsterdamse Talent van 2006. De Ajacied nam zijn prijs, een Fanny, in ontvangst tijdens de Finale van de Topsport in Amsterdam. Emanuelson dankt zijn Fanny vooral aan de stormachtige ontwikkeling die hij de achter liggende maanden heeft doorgemaakt. De Ajacied is een vaste waarde in de ploeg van trainer Henk ten Cate. Afgelopen zomer maakte de linkspoot deel uit van de gou den Oranjeploeg voor spelers tot 21 jaar, die in Portugal de Europese titel veroverde. Inmiddels maakt Emanuelson deel uit van de Oranje-selectie van bondscoach Marco van Basten. Hij had ook een bijdrage in het ver overen van de nationale beker en de Johan Cruijff Schaal. Andere genomineerden voor de titel Amsterdams Talent van 2006 waren de zwembeloften Nick Driebergen en Linda Bank. Bekerwinnaar Ajax was genomineerd in de categorie Beste Sportploeg 2006. De voetballers grepen in deze categorie net naast de prijzen. De zeilsters Lobke Berkhout en Marcelien de Koning streken met de eer. Emanuelson was zelf niet helemaal verrast over zijn uitverkiezing. 'Ik heb een goed jaar gedraaid, waarin ik ondermeer Europeeskam pioen ben geworden met Oranje onder 21,' vertelde de Ajacied, kort nadat hij zijn Fanny in ontvangst had genomen. 'Dit is waarschijn lijk de laatste prijs die ik als talent in de wacht sleep. Deze Fanny krijgt een mooi plekje.' De Finale van de Topsport in Amsterdam wordt jaarlijks georganiseerd door de stich ting Topsport Amsterdam en de gemeente Amsterdam. De Fanny's, vernoemd naar de legendarische atlete Fanny Blankers Koen, worden uitgereikt in de categorieën Beste Sportman, Sportvrouw, Sportploeg, Coach en Talent van 2006. De sportre dacties van Het Parool, De Telegraaf, AT5, RTV-NH, De Echo en Amsterdam Sport maken deel uit van de vakjury die de genomineerden hebben geselecteerd. Afgelopen jaar werd Hedwiges Maduro uit geroepen tot grootste Amsterdamse talent. In 2002 en 2003 streken respectievelijk Nigel de Jong en Wesley Sneijder met die eer. In 2002 beleefden de Ajacieden wat het aantal veroverde Fanny's betrof een topjaar. Zo ontving Ronald Koeman een Fanny als Beste Coach en werd Ajax gehuldigd als Beste Sportploeg. Rafael van der Vaart tenslotte was in 2000 het Beste Talent. Ook hij ont wikkelde zich stormachtig. Een jaar later ontving de middenvelder een nieuwe Fanny. Ditmaal werd Van der Vaart gekroond tot Beste Sportman van Amsterdam. Ajax Kick Off FC Utrecht

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 9