Ajax knokt voor zege Ajax - Roda JC 36 Terugblik In de uitverkochte ArenA werd Roda JC het slachtoffer van de dadendrang van Ajax. De thuisclub revancheerde zich min stens een helft lang voor de nederlaag tegen Vitesse en besloot de laatste thuiswedstrijd van 2006 met een 2-0 zege. Omdat concurrent AZ dezelfde avond drie punten verloor tegen FC Twente, stegen de Ajacieden bovendien naar de tweede plaats. De dagen vol onrust na de verloren wed strijd tegen Vitesse werden afgesloten met de treffer van Wesley Sneijder. De mid denvelder gaf al vroeg in de wedstrijd, waarin Dennis Gentenaar de zieke doelman Maarten Stekelenburg verving, het goede voorbeeld. Sneijder was na een kwartier spelen er als de kippen bij om balverlies van doelman Bram Castro brutaal af te straf fen: 1-0. Drie minuten voor rust deed ook Zdenek Grygera een duit in het zakje. De Tsjech stond precies op de juiste plek om de doorkopbal van Thomas Vermaelen in te tikken (2-0). De snelle voorsprong werd ge- Zdenek Grygera juicht nadat hij Ajax een 2-0 voorsprong heeft bezorgd. koesterd. En belangrijker nog: niet, zoals de wedstrijd ervoor tegen Vitesse, uit handen gegeven. Toen kwamen de Arnhemmers in de tweede helft sterk terug en wonnen nog met 4-2. Roda JC slaagde daar niet in. 'We hebben de wedstrijd gecontroleerd, of dat in elk geval de eerste helft gedaan,' keek trainer Henk ten Cate terug op het eenzijdige duel. Het treffen werd vooral ge kenmerkt door eenrichtingsverkeer richting het doel van Bram Castro. De gasten uit Limburg bleken simpelweg niet bij machte om het de thuisploeg echt lastig te maken. Een herhaling van de stunt die eerder in het Parkstad Limburg werd uitgehaald, toen Roda zijn thuisduel met 2-0 won, bleef daarmee uit. Ten Cate: 'Toch zag je ook deze tweede helft angst in de ploeg kruipen Vandaag stond het verdedigend gelukkig goed. Er stond een ploeg die wilde knokken voor de FC Utrecht Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 35