Ajax verliest controle in Arnhem Vitesse - Ajax 34 Terugblik De Ajacieden verloren door de 4-2 nederlaag bij Vitesse meer dan pun ten alleen. Zo incasseerde Gabri in de tumultueus verlopen tweede helft zijn tweede gele kaart, waardoor hij het treffen met Roda JC moest missen. De middag voor kerstavond begon nog zo zonnig voor Ajax. Nadat Zdenek Grygera al in de vierde minuut koppend de voorsprong had bewerkstelligd, verdubbelde rechtsbui ten Tom de Mul een half uur later de Amsterdamse voorsprong. 'Vitesse kreeg de eerste helft geen enkele kans,' stelde trainer Henk ten Cate vast. 'Wij kregen die kansen wel en hadden zelfs een strafschop moeten krijgen.' Klaas Jan Huntelaar leek in de zestien van Vitesse naar het gras te worden gewerkt door Civard Sprockel en Sébastien Sansoni. Scheidsrechter Pieter Vink gaf de Arnhemmers verrassend slechts een vrije bal mee. In plaats van rustig het duel uit te spelen, be zondigden de Ajacieden zich - gesterkt door de voorsprong - aan te frivool spel. Het Gabri verzette weer veel arbeid; belaas moest de Spanjaard van het veld met twee keer geel. Tom de Mul scoorde tegen de club waar hij vorig seizoen op huurbasis bij speelde, bleken de eerste voortekenen van een uitein delijk desastreus verval. Het Amsterdamse overwicht van voor de rust bleek de tweede helft totaal opgelost. De Ajacieden slaagden er geen moment in de neerwaartse spiraal om te buigen. 'Opeens werden onnodige hakballetjes ge geven,' gruwde de Ajax-trainer. 'Dat som mige spelers frivool de wedstrijden denken te kunnen winnen, kan niet de bedoeling zijn. Sommige jongens wanen zich al snel superieur. Waar dat aan ligt? Voor bepaalde spelers moet het vooral leuk zijn. Het is een mentaliteitskwestie. Het heeft ook te maken met jeugdigheid. Maar ik kan me op geen enkel niveau voorstellen dat je zo knullig goals tegen krijgt. De frivoliteit viel niet meer te stoppen.' Een manco dat de Ajacieden eerder ook al tegen AZ al parten speelde, brak Ajax opnieuw op. De Amsterdammers lieten zich een fase aftroeven en incasseerden prompt FC Utrecht Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 33