m M Mooiste moment uit Ajax-historie: Wat ik hier van iedereen hoor en wat ik zie is het jaar 1995 de mooiste uit de historie van Ajax. Ze wonnen dat jaar alles wat er te winnen viel. Ajax Kick Off FC Utrecht Vol Beloften 31 zoveel respect en hij heeft veel gedaan voor Zuid-Afrika. Mooiste goal: Met het reserveteam van Ajax Cape Town heb ik een keer een solo ge maakt vanaf de middenlijn, passeerde vier, vijf man en vervolgens ook nog de keeper. Daarna schoof ik de bal het doel in. De trainer zei al: "Zo'n goal maak je je leven niet meer." Grootste voetbalkwaliteit: Dribbelen met de bal, passen en scoren. Ik scoorde vroeger altijd. Nog werken aan: Ik ben niet perfect, alles kan wel beter, ook het schieten met mijn rechter voet. Als ik dan iets moet noemen dan zeg ik dat het koppen zeker beter kan. Favoriete club buiten Ajax: FC Barcelona. Zij spelen echt opwindend voetbal, en de fans zijn ongelooflijk. Wat een geweldige sfeer. Mooiste wedstrijd: Dat was mijn debuut in het eerste team van Ajax Cape Town. Het was toevallig op mijn verjaardag, ik speelde heel goed en scoorde in de negentigste minuut de winnende goal. Je kan wel zeggen dat het een droomdebuut was. Favoriete voetballer: Kaka, de Braziliaan van AC Milan. Hij is nog zo jong en al zo goed. Stanton Lewis in actie tegen Jong PSV. Idool buiten voetbal: Mijn vader. Hij is een harde werker en heeft ook nog onze familie opgevoed. Ik spreek hem wekelijks over de telefoon. Hij is echt mijn favoriet. Hoogtepunt in carrière: Het tekenen van het contract bij Ajax Amsterdam. Ik kwam op mijn veertiende naar Ajax Cape Town en het hele idee daarachter was dat ik op die manier de beste kans had om in Europa bij Ajax te gaan spelen. Dieptepunt: Dat ik een maand later dan de rest van de ploeg aansloot bij de trainingen. Ik kon daardoor niet in mijn ritme komen. Als ik iets had mogen overdoen, dan zou ik er voor gezorgd hebben dat ik hier in juli al direct bij de eerste training was en niet meer was weggegaan. Lastige club als tegenstander? PSV. Zij wonnen met 2-0 van ons. Ik kan wel AZ zeggen, omdat we daar met 7-1 verloren, maar zij speelden met allemaal spelers die ik vorige maand in de ArenA ook zag spelen in het eerste. Toekomstverwachting: Ik hoop goed te spelen in het tweede, zodat ik een kans krijg in het eerste. Dan moeten we zien wat er verder gebeurt.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 30