Gregoor van Dijk en de absolute wil om te winnen Je hebt dit seizoen wel gemerkt dat de confronta ties tussen Ajax en FC Utrecht iets speciaals zijn. 'Ja, in de aanloop naar dit soort wedstrijden kunnen kleine dingen heel groot worden. Ik vind nog steeds dat mijn uitspraken werden opgeblazen, maar ben er wél achtergekomen dat de wedstrijden tegen Ajax de mooiste zijn qua sfeer en beleving.' Wat moet er in de tweede competitiehelft ver anderen om de doelstelling te realiseren? 'De wisselvalligheid moet er een beetje uit. Vooral in uitwedstrijden zullen we meer punten moeten halen. Dat ligt minder aan hoe we voetballen, maar meer aan hoe we mentaal in elkaar zitten. We moeten elke wedstrijd honderd procent geven, dat is het verschil tussen willen winnen en absoluut willen winnen.' De tegenstander 29 Gregoor van Dijk vestigde in oktober door enkele ongenuanceerde uitspraken de aandacht op zich voorafgaand aan FC Utrecht - Ajax. Hij leerde ervan. In de aanloop naar Ajax - FC Utrecht is de 25-jarige aanvoerder voorzichtiger. 'Dit is een mooie wedstrijd om ons te meten met de top van Nederland.' Ben je blij dat jullie de tweede competitiehelft tegen Ajax beginnen? 'Het is niet de gemakkelijkste wedstrijd, maar eigenlijk maakt het me niet zoveel uit tegen wie we spelen. We komen alle tegenstanders minstens twee keer tegen. Wedstrijden tegen Ajax zijn altijd beladen, maar het kan beide kanten op. Winnen we, dan doen we zelfvertrouwen op, verliezen we met 6-0, dan zitten we in een dip.' Waar komt dat verschil in thuis- en uitwedstrijden vandaan? 'Met het publiek in de Galgenwaard ach ter ons voelen we ons sterk, buitenshuis moeten we meer in onszelf geloven. Vaak hebben we wel goed gevoetbald, maar dat is niet altijd genoeg. Voor de winterstop tegen Heerenveen was die absolute wil er eindelijk wel eens. We verslapten niet en wisten ze op 0-0 te houden.' Met welk resultaat zijn jullie vandaag tevreden? 'We zijn natuurlijk nooit tevreden met een nederlaag; verder zijn alle punten meegeno men. Het wordt een mooie wedstrijd om te laten zijn dat we het wél kunnen en om ons te meten met de top van Nederland.' Jullie staan op de tiende plek in de Eredivisie, niet de positie die jullie voor ogen staat. 'Nee, als het zo blijft, vallen we buiten de play-offs voor Europees voetbal en het is onze doelstelling om die te halen. Als we één plek hoger eindigen dan nu, zitten we goed, maar dan wordt het wel kielekiele. Ik denk dat we allemaal beseffen dat we er nu moeten staan omdat het einde van de competitie steeds dichterbij komt.' Utrecht-aanvoerder Gregoor van Dijk. PRO SHOTS/Ton Niessing Ajax Kick Off FC Utrecht

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 28