FC Utrecht wil af van 'uitsyndroom' De tegenstander 27 Dat de ontmoetingen tussen Ajax en FC Utrecht de laatste jaren steeds specialer worden, mag een understatement worden genoemd. Vooral in de Domstad wordt veel belang gehecht aan een overwin ning op Ajax. Vandaag kan een zege in Amsterdam het einde betekenen van het 'uitsyndroom'. tekst// Daan Schippers Vraag een willekeurige FC Utrechtsupporter naar het sportieve dieptepunt in de geschiedenis van hun club en grote kans dat hij of zij verwijst naar de bekerfinale van 12 mei 2002. Toen scoorde Wamberto in blessuretijd de gelijkmaker waardoor Zlatan Ibrahimovic de wedstrijd in de verlenging in Ajax' voordeel kon beslissen. Veel Utrechters zijn er nog altijd ziek van, ondanks dat FC Utrecht sindsdien in competitieverband vier keer te sterk was voor de Amsterdammers. De groot ste zege was uiteraard die van afgelopen sei zoen in de Amsterdam ArenA, toen drie goals van Adil Ramzi en eentje van Robin Nelisse Ajax de das omdeden. De revanche van Ajax kwam al snel, want in oktober van afgelopen jaar wonnen de Amsterdammers in Stadion Galgenwaard met 2-3 van de gastheer. Via Gabri en John Heitinga nam de ploeg van Henk ten Cate een comfortabele voorsprong, maar Gregoor van Dijk en Marc-Antoine Fortuné, de beste Utrechter van de eerste seizoenshelft, brachten FC Utrecht in de 80ste en 85ste minuut op ge lijke hoogte. Door een doelpunt van Kenneth Perez ging de overwinning in de slotfase toch nog naar de bezoekers. Een goed resultaat, want heel vaak weet Ajax niet meer te winnen in Utrecht. De tijden dat een 1-7 overwinning werd meegesleept uit de Domstad (seizoen 1997-1998) zijn al lang voorbij. Marc-Antoine Fortuné is dit seizoen de beste speler van FC Utrecht. PRO SHOTS/ïon Niessing De thuisnederlaag die FC Utrecht tegen Ajax leed, was een uitzondering. Juist in eigen stadion is de ploeg van Foeke Booy op zijn sterkst. Alleen de Amsterdammers wisten te winnen, terwijl Sparta, FC Twente en Heracles Almelo een gelijkspel uit het vuur sleepten. Uit is het - niet voor het eerst - een ander verhaal. Liefst zeven maal werd buiten de deur een nederlaag geleden, alleen van Excelsior werd gewonnen. Ook het aantal tegendoelpunten valt niet mee. Alleen al de uitduels tegen AZ, Heracles Almelo, PSV en Vitesse leverden de Utrechters een negatief doelsaldo op van drie voor en zeventien tegen. De laatste twee uitwedstrijden, tegen RKC Waalwijk en sc Heerenveen, werden overigens gelijkgespeeld. De tiende plaats waarop de club nu bivak keert, doet de Utrechters geen recht. Met het beschikbare materiaal moet de beoogde doelstelling (de play-offs) behaald kunnen worden. Vandaag kan een eerste stap in die richting worden gezet, door het 'uitsyndroom' weer eens aan de kant te zetten. Ajax Kick Off FC Utrecht

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 26