Toekomsttraject Jan Vertonghen 15 meer. Hij kan zijn ideeën goed overbrengen op andere jongens. Heel prettig om zo'n belangrijke speler naast je te hebben staan in het veld. Hij heeft niet zo zeer een coa chende rol in het veld. Meer daar buiten.' 'Het wordt moeilijk PSV in te halen. Al gaan we de uitdaging natuurlijk wel aan. Hoeveel speeltijd ik zal krijgen, hangt ook van de anderen af. Wie raakt bijvoorbeeld geblesseerd of wie wordt er misschien nog getransfereerd?' De voetbalambities voor de komende seizoenshelft zijn overzichtelijk. Ferm: 'Ik wil er allereerst staan als de trai ner vindt dat ik er moet staan. Ten tweede wil ik prijzen pakken. Het eerste doel wil ik zo snel mogelijk realiseren. Dat tweede doel loopt vanaf nu tot en met 2011. Wat daarna komt, zie ik vanzelf wel weer. Daar ben ik nog niet mee bezig. Alle voetbal lers willen prijzen pakken. Er zijn genoeg spelers die heel veel over zouden hebben voor een mooie prijs. Alleen al een keer een Champions Leaguefinale spelen, is natuur lijk prachtig. Dat is voor mij niet anders.' Wellicht kan Vertonghen ook als speler van Jong België dit jaar op prijzenjacht. De Belgen zijn gekwalificeerd voor de jeugd- EK, later dit jaar in Nederland. Vertonghen kijkt uit naar een altijd beladen treffen met Jong Oranje. Vooral als clubgenoten als Ryan Babel, Kenneth Vermeer en Urby Emanuelson van de partij zijn bij de titel verdediger. 'Eerst Nederland een pak slaag geven en vervolgens op naar de finale,' ont vouwt Vertonghen zijn favoriete EK-schema voor komende zomer. 'Voetballen tegen Ryan, Urby of Kenneth zou al fantastisch zijn. Hopelijk komen veel Belgen kijken naar het EK. En niet onbelangrijk: hopelijk ben ik er zelf dan ook bij. Als speler.' Vertonghen was een tijdje uit beeld bij de keuzeheren van de Belgische bond. Twee afzeggingen kostten de Ajacied zijn plek in de selectie. De band met de bond is nog steeds kwetsbaar. Toch krijgt Vertonghen geleidelijk aan steeds meer vertrouwen van de keuzeheren. Afgelopen jaar werd hij geselecteerd voor de belofteninterlands tegen Marokko en Bulgarije. Tegen de Marokkanen stond de Ajacied binnen de lijnen. 'Ik wil niets liever dan uitkomen voor mijn land. Samen met Tom de Mul het EK spelen is nog mooier. Eerlijk gezegd kan en wil ik niet te veel kwijt over het verleden. Vooral omdat ik niet precies weet waarom ik een tijdje niet ben geselecteerd.' Dat een jonge prof tijdens het pendelen tussen Ajax 1 en Jong Ajax van de ene Ajax Kick Off FC Utrecht

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 15