Zelfvertrouwen Jan Vertonghen 13 Opnieuw zwerft de bedachtzame blik over het terras van het spelershotel in Kaapstad. De Ajacieden beleven een relatief rustige middag. De meeste hotelgasten weten vooral veel van cricket of hebben vooral oog voor hun cocktail. Het biedt de Ajacieden ideale omstandigheden ter voorbereiding op de tweede seizoenshelft. Gesterkt door het vertrouwen van het club bestuur en de technische staf lijkt Vertonghen weinig te kunnen gebeuren. Vertonghen heeft zijn beste voetbal- jaren normaal gesproken voor zich liggen. 2007 begon perfect voor de Ajacied. Vertonghen verlengde zijn van emotie. Vertonghen is dolblij met zijn verlengde verblijf in de ArenA. Zoveel is duidelijk. Overduidelijk zelfs. Deze Belg kan de hele wereld aan... Van steunpilaar in de Beloftenploeg van trainer Aron Winter tot aanstormend talent in Ajax 1. Ten Cate liet zich voor de winter stop in de media al lovend over Vertonghen uit. De Belg lijkt het vertrouwen moeiteloos om te zetten in zelfvertrouwen. 'Aan kleine dingetjes tijdens een training merk je ook wel dat hij tevreden is. Het zijn vaak korte opmerkinkjes die erop wijzen dat je goed bezig bent. Maar zelf weet je ook wel of het goed gaat of niet.' Lachend: 'Ik heb echt niet contract met Ajax tot 2011. De contractonder handelingen liepen precies zoals hij had verwacht. 'We wa ren er snel uit,' kijkt Vertonghen terug. 'Moeilijk was het ook niet. Ik ben al blij dat Ajax met mij verder wil. Vooral om dat ik het al drieënhalf jaar naar mijn zin heb bij deze club. Mijn oude contract liep nog ander half jaar door. Het ver raste me daarom wel dat de club vroeg met een nieuw contract kwam. Deze verlen ging is toch weer een nieuwe mijlpaal in mijn carrière. Het is zelfs een hoogtepunt in je leven.' Vertonghen heeft zijn bedachtzaamheid kort laten varen. De laatste twee zinnen worden nog net niet uitgesproken met stemverheffing. Passie werkt wel volumever- hogend. Alleen de hotelgasten naast de Belg kijken even op van de korte, intense eruptie zoveel schouderklopjes nodig hoor.' Tijdens het trainingskamp in Kaapstad diende zich achter Vertonghen alweer een nieuwe lichting talenten aan. Jeffrey Sarpong, Vurnon Anita en Mitchell Donald zijn de nieuwste gezichten in de selectie van Ten Cate. Vertonghen kent de mannen in wording uit de jeugdop leiding. Met Anita en Sarpong wordt wekelijks de kleedkamer gedeeld. Dat Ten Cate A-junior Donald ook een kans gunde, verraste Vertonghen. De verras sing duurde slechts kort. 'Na een paar trainingen wist ik waarom hij erbij is. Vurnon, Jeffrey en Mitchell zijn alledrie jongens met heel veel zelfvertrouwen. De jongens zijn trouwens prima op gevangen door de groep. Zelf pro beer je hen ook zoveel mogelijk te helpen.' Dat je met zelfvertrouwen al leen niet bijster ver komt, is een les die Vertonghen inmiddels heeft geleerd. Jaap Stam ont popte zich vanaf de zomer tot leermeester. 'Als jonge jongen denk je dat je het allemaal wel weet. Met al zijn ervaring weet Jaap veel Ajax Kick Off FC Utrecht

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2007 | | pagina 13