NEC De laatste wedstrijd van het seizoen is altijd een reden om even stil te staan bij de gebeurtenissen gedurende deze voetbaljaargang. Als NEC iets duidelijk heeft gemaakt, dan is het dat het een middenmoter is met veel jonge spelers die de club de komende jaren alleen maar sterker kunnen maken. Liefst zeven basisspelers zijn 23 jaar of jonger, een stevig fundament voor een stabiele toekomst. Alleen Gentenaar (26), Hesp (32), Latuheru (36) en De Nooijer (33) steken daar qua leeftijd bovenuit. De stabiliteit die dit seizoen (nog?) ont brak bij de Nijmegenaren. Wie naar de resultaten in uit- en thuiswedstrijden kijkt, ziet dat de kloof daartussen wel erg groot is. Geen schande overigens, meerdere clubs in de eredivisie hebben met dit ver schijnsel te maken. En dat is verklaarbaar: thuis worden de jongens in het rood, groen en zwart gesteund door een mini maal negenduizendkoppig publiek. De transformatie van 'lelijk eendje' naar 'club van het jaar' is erg snel gegaan. En er was natuurlijk ook in de wedstrijden veel verschil. Soms matig, dan weer behoorlijk. Het hoort bij een ploeg in opbouw. Aangezien trainer Johan Neeskens nog twee jaar blijft, zal deze opbouw ongetwijfeld verder gestalte krij gen. En opbouwen met nieuwe spelers betekent ook afscheid nemen van vertrouwde gezichten. Vandaag zullen, zoals het er tenminste nu naar uitziet, zes spelers zich voor het laatst NEC'er mogen noemen bij een competitiewedstrijd. Natuurlijk wordt er vanmiddag waardig afscheid genomen van Kevin Moeliker, Richard Goulooze, Luuk Maes, Marcel Koning, Adilson Ben David Dos Santos en Bart Latuheru. Op deze plek wil ik ze namens alle NEC-fans alvast bedanken voor de vele jaren die zij zich voor NEC ingezet hebben. En ons hebben laten genieten van vele uren voetbal van hoog niveau. We zullen jullie missen! Goed nieuws is dat de spitsen Gorgi Hristov en Dennis de Nooijer de Nijmeegse club trouw blijven. Ook publiekslieveling Frank Demouge is voor een langere peri ode 'vastgelegd'. Met de van een gemene blessure terugkerende Mike Zonneveld en de aanwinsten Hersi (gehuurd van Ajax) en Govedarica (RKC Waalwijk) staat er ook volgend seizoen weer een elftal van niveau. Vanmiddag wacht echter eerst nog een wedstrijd van formaat tegen Ajax. Voor NEC staat er behalve de eer en een winst premie niets meer op het spel. Dat neemt niet weg dat de Nijmegenaren voor eigen publiek hun sportieve plicht zullen doen. Neeskens voelt zich niet erg in zijn ele ment als Sinterklaas, ondanks zijn suc cesvolle Ajax-verleden is hij de man er niet naar om presentjes weg te geven. En om maar in de beeldspraak te blijven: mis schien zit er wel een surprise in. Ook het elftal van NEC zal weinig afwijken van dat van vorige week. Alleen centrumverdediger Peter Wisgerhof ont breekt vanwege een schorsing. Mogelijk wordt zijn plaats ingenomen door de naar NAC vertrekkende Koning. Dat betekent dus dat Gentenaar weer onder de lat staat en de verdediging wordt gevormd door Schuurman, Hesp, Koning(?) en Leiwakabessy. In de middelste linie spelen Simr, Wielaert, Latuheru en Ax. Voorin het koppel De Nooijer en Demouge die voor 'De' doelpunten moeten zorgen. Nogmaals, veel plezier. JS 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 7