A J AX Zelden zal een wedstrijd vooraf al zo be sproken zijn als het duel van deze middag tussen NEC en Ajax. De Amsterdammers, allemaal van harte welkom in De Goffert, kunnen het seizoen bekronen met het kampioenschap. Dat zou de 28ste landstitel voor de gasten van vanmiddag betekenen. Een waardige afsluiting van een slopend seizoen dus, alleen is er voor Ajax één 'maar' aan verbonden. De koploper van de eredivisie moet niet verliezen, want dan zou de grote concurrent PSV wel eens met de felbegeerde trofee aan de haal kunnen gaan. Geen vreemde veronderstelling, omdat NEC dit seizoen in de eigen Goffert een moeilijk te kloppen tegenstander is. Dat Ajax op de eerste rij zit als het gaat om het verdelen van de belangrijkste Nederlandse voetbalprijs, is opmerkelijk. Slechts weinigen hadden aan de vooravond van het seizoen 2001-2002 de naam van de oude Griekse held op de lippen als het om de kanshebber voor de titel ging. Was het niet zo dat trainer Co Adriaanse was aangetrokken om een nieuw en jong Ajax op te bouwen? Een selectie om de komende jaren weer serieus mee te spelen in het spel van de grote jongens? Hoe veranderlijk de voetbalwereld is, bleek ook nu weer. De rol van Co Adriaanse was al snel uitgespeeld in het Griekse treurspel bij de club uit Mokum. De vroegere libero in het traditionele witte tenue met de rode verticale baan, Ronald Koeman, verliet Vitesse om de taak van Adriaanse in de Amsterdam Arena over te nemen. En warempel: de rust keerde terug bij de club. Als er al problemen waren, dan bleven ze achter deuren die voor de pers ontoe gankelijk waren. En belangrijker nog: Ajax steeg met stip op de ranglijst om na 33 wedstrijden drie pun ten voor te staan op PSV. De andere topper 1 Feyenoord, overigens wel succesvol op het Europese podium, werd een paar weken geleden al afgeschud. Vorige week won de ploeg uit de hoofdstad met 2-0 van FC Den Bosch en vandaag moet het een waardige climax worden. Daarbij is de positieve steun van het publiek onont beerlijk, want voetbal moet een feestje blijven. In de opstelling van Ajax zullen weinig wijzigingen zijn ten opzichte van vorige week. Toen stond Fred Grim (vandaag speelt hij zijn laatste wedstrijd in zijn lange loopbaan) in het doel, de interna tionale achterhoede werd gevormd door Bergdolmo, Chivu, O'Brien en Trabelsi. Op het middenveld controleren Van Halst en Galasek het verkeer en bezetten Van der Meyde (rechts) en Maxwell (links) de flanken. Voorin lijkt Machlas de strijd met Zlatan Ibrahimovic definitief te hebben gewonnen. Zijn 'striking partner' voorin is Mido, de man in vorm. Diezelfde Mido moest vorige week tegen FC Den Bosch geblesseerd het veld verlaten, maar zijn kwetsuur bleek mee te vallen, waardoor de Marokkaans international naar alle waarschijnlijkheid inzetbaar is. Voor Ajax breken de belangrijkste negentig minuten van dit ongekend span nende seizoen aan. Hoewel de club ook nog in de race is voor de beker, zou dat slechts een troostprijs zijn bij verlies van daag. Of Ronald Koeman en de zijnen na kwart voor drie de kampioensschaal omhoog kunnen steken weten we na een hopelijk spannende, leuke en vooral sportieve wedstrijd. Veel plezier. JS

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 3