Op en Om de Goffert N.E.C. heet spelers, bestuur en supporters van Ajax van harte welkom. De bezoekers uit Amsterdam kunnen vanmiddag hun 28e landstitel in de wacht slepen. De laatste keer dat Ajax landskampioen werd was in 1998 onder leiding van trainer Morten Olsen. De Amsterdammers hebben genoeg aan een gelijkspel. Bij een nederlaag is Ajax afhankelijk van het resultaat van PSV, dat moet aantreden in Doetinchem tegen het in degradatienood verkerende De Graafschap. Van de laatste vijf ontmoetingen tussen NEC en Ajax in De Goffert wonnen de bezoekers er drie. Tweemaal was de thuisclub de sterkste. Vorig jaar won NEC met 1-0 door een doelpunt van Gorgi Hristov, die vanmiddag na een langdurige blessure weer inzetbaar is. Ook de 5-0 nederlaag van NEC afgelopen zondag tegen AZ is niet in het voordeel van de bezoekers. De statistieken wijzen namelijk uit dat NEC de (thuis)wedstrijd na een 5-0 nederlaag telkens wist te winnen. Zo won NEC na de 5-0 nederlaag tegen Ajax met 1-0 van Vitesse. Na de vijfklapper tegen Feyenoord werd Heerenveen met 1-0 verslagen en ook na de 5-0 zeperd tegen Heerenveen won NEC met 3-1 van Fortuna Sittard. Ajax is dus gewaarschuwd. N.E.C. heeft de selectie voor het volgend seizoen zo goed als rond. Deze week werd overeenstemming bereikt met de aanvallers Hristov, De Nooijer en Demouge. Dennis de Nooijer verlengde zijn contract met 1 seizoen. De 33-jarige aanvaller kwam in december op huurbasis over van SC Heerenveen en zal tot einde seizoen 2002-2003 onder contract staan. Ook Gorgi Hristov (26) blijft bij N.E.C. De Macedonisch international zette zijn handtekening onder een éénjarig contract. Hristov kwam dit seizoen door een slepende knieblessure nauwelijks in actie, maar is geheel fit bevonden. Met Frank Demouge (19) heeft N.E.C. het lopende contract opengebroken. De jonge aanvaller, die een exponent is van de N.E.C. Voetbalschool, ontpopte zich tot een vaste waarde in het elftal van Johan Neeskens en is op dit moment clubtopscorer met 7 treffers. Demouge staat nu tot en met het seizoen 2004-2005 onder contract bij N.E.C. Ook het contract van jeugdinternational Ralf de Haan werd opengebroken. De aanvaller van de A1 junioren tekende voor drie jaar en gaat met ingang van het volgend seizoen parttime meetrainen met de selectie van N.E.C. Vanmiddag neemt NEC afscheid van Adilson Ben David dos Santos, Frits van Putten, Luuk Maes, Marcel Koning en Bart Latuheru. Twee laatstgenoemden starten waarschijnlijk in de basis. Jongens, bedankt!! N.E.C. is gestart met de seizoenkaartverkoop voor het seizoen 2002-2003. Op het indexeringstarief van 3%, zijn er geen prijsverhogingen doorgevoerd. Snelle beslissers worden beloond met een waardecheque. Ook is het tribunevak EL fors in prijs verlaagd en maken nieuwe seizoenkaarthouders op de vakken F en G kans op een jaar gratis meespelen in de Staatsloterij. Dinsdag 7 mei a.s. is de Eindveiling van het TV Gelderland programma 'De Verlenging'. Spelers van de drie Gelderse clubs hebben hieraan meegewerkt door het beschikbaar stellen van persoonlijke (voetbal)attributen. Deze spullen worden tegen opbod geveild. De opbrengst komt ten goede aan het Kinder Oncologisch Ziekenhuis in Nijmegen. Na afloop van de wedstrijd N.E.C.-Ajax kunnen supporters het N.E.C. Magazine gratis meenemen. Het fraaie magazine met o.a. interviews met René van Rijswijk, Mike Owusu en Mike Zonneveld ligt voor u klaar bij de uitgangen van het stadion. NEC dankt haar supporters en sponsors voor hun inzet en support het afgelopen seizoen. De traditionele Open Dag van NEC wordt op zondag 4 augustus aanstaande gehouden. De landelijke A-junioren wonnen hun laatste competitieduel in Tilburg met 0-2 van Willem II. De Nijmeegse ploeg, die dit seizoen debuteerde op het allerhoogste niveau, eindigde zeer verdienstelijk in de middenmoot. Ook de landelijke B junioren blijven op het hoogste niveau acteren. De landelijke C jeugd kon het daarentegen net niet bolwerken. Tegen naaste concurrent Willem II kwamen de jonge Nijmegenaren niet verder dan een gelijkspel, terwijl winst geboden was. De landelijke A1 jeugd neemt op 18, 19 en 20 mei aanstaande deel aan het sterk bezette Karei Stegeman Toernooi in. Tijdens het Pinksterweekend komen de Nijmegenaren in de poulewedstrijden uit tegen Esbjerg FB (Den.), Sint Truiden (Bel.), Tranmere Rovers (Eng), FC Kosice (Slow) en Heracles Almelo. 12

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 30