Ajax op Missie Zuid-Afrika Voorwoord 5 Net als ieder jaar heeft de A-selectie onlangs een bezoek ge bracht aan de VU Kinderkliniek. Het was fantastisch om te zien dat de Ajax-spelers de zieke kinderen voor even wisten af te leiden en een glimlach op de gezichten van de patiëntjes wisten te brengen. Daarnaast hebben de Ajacieden een mid dag gesport tijdens de Sportief Tour, een landelijk project, waarbij jongeren met en zonder handicap sporten met topvoetballers. De Sportief Tour is een initiatief van onder andere de Johan Cruyff Foundation en Stichting de NEES. We hechten er veel waarde aan dat we als Ajacieden actief onze maatschappelijke verantwoordelijkheid nemen. Begin januari vertrekt het team naar Zuid-Afrika voor het trainingskamp, dat dit jaar naast de voorbereiding op de tweede helft van de competitie ook in het teken staat van een missie: de Missie Zuid-Afrika. Ajax zal zich in Kaapstad inzetten voor drie mooie projecten: Er is een plan om een nieuw stadion te bouwen voor Ajax Cape Town in de townships van Kaapstad, de zwarte wijken waarin het voetbal het meeste leeft. Ook in Zuid-Afrika is voetbal een volkssport, en het is derhalve belangrijk dat het stadion daar komt te liggen waar de meeste supporters en aspirant-spelers wonen. Ook wordt er een echt Johan Cruyff Court aangelegd en hopen wij in een latere fase de samenwerking met de Johan 1 Cruyff Academy te verstevigen in de townships. Ajax hoopt met deze projecten een bijdrage te leveren aan Ihet verhogen van zowel het voetbalniveau als de maatschap pelijke omstandigheden in Kaapstad. Verder wens ik vandaag alle Ajacieden een mooie wedstrijd toe tegen Roda JC en namens het directieteam van Ajax iedereen alle goeds voor het nieuwe jaar. Maarten Fontein Uitgever Ajax i.s.m. www.zpress.nl Alex Klein Postbus 1015 3300 BA DORDRECHT Bladmanagement Robert Bisschops Redactie Gabriel van Gastel Monique Janse Ronald Jonges Michel Sleutelberg Joris Zandbergen Medewerkers Marcel Baas Sander Berends Riske Betten Saar van Bueren Claudia Hendriksen Jeroen de Laat Hennie Schuurman Arnout Verzijl Advertentie-acquisitie Lambert van Waardenburg tel. 078-6397070 Fotografie Louis van de Vuurst, tenzij anders vermeld Vormgeving ColorScan Publication Solutions Amsterdam - Voorhout Art director Gerard Hertsenberg Druk Van der Weij, Hilversum Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. ISSN: 1872-4744 Ajax Kick Off Roda JC

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 5