Mooiste Ajax-moment: 'Elk moment dat we winnen tegen dat clubje ergens uit de buurt van Cappelle a/d IJssel. Ik ben de naam van de stad even kwijt...' Mooiste Ajax-doelpunt: 'Het hakballetje van Rafael van der Vaart tegen Feyenoord een paar jaar ge leden. Zo'n doelpunt in zo'n wedstrijd... Veel mooier kan het niet.' Favoriete speler van Ajax op dit moment: 'Urby Emanuelson. Hij heeft alles in zich wat een linksback/linkshalf in deze tijd moet hebben. Een goed loopvermogen, hij kan de hele linkerkant bestrijken, prima in zicht, een goede voorzet en een magistraal linkerbeen. Het blijven toch uitzonderlijke voetballers, die linkspoten. Niet geheel los gezien van het feit dat ik zelf veelvuldig gebruik maak van mijn linkerbeen. We zul len nog erg veel plezier beleven van deze speler.' Favoriete Ajacied uit de historie: 'Dennis Bergkamp. Alles wat de beste man raakte veranderde bijna in goud. Een voet baller pur sang. Daar worden er niet veel van gemaakt.' Favoriete club naast Ajax: 'Newcastle United. Dat is al sinds David Ginola en Andy Cole daar speelden. Ze hebben een prachtig stadion, St. James' Park. Ik ben er nog nooit geweest, maar dat ben ik zeker wel van plan.' Ajax is voor mij...: 'Een van m'n grote hobby's. Ajax straalt alles uit wat een voetbalclub hoort te heb ben. Met de overstap naar de ArenA en de beursgang, heerste er toch wat angst. Maar na een moeilijke tijd begint het er weer een beetje op te lijken... Al wil het nog niet altijd lukken met de resultaten. Maar die komen wel weer.' Ajax Kick Off RodaJC

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 39