Terugblik 39 gen we het moeilijk. Deze wedstrijd was een wanvertoning en dat is jammer.' Zonder op zoek te gaan naar een gel dig excuus, haalde Ten Cate wel de drukke voorbije week aan. Ingeklemd tussen twee competitierondes boekten de Ajacieden woensdag nog een UEFA Cupoverwinning op Zulte Waregem. Ten Cate: 'Ook als je drie wedstrijden in een week speelt, kan je proberen de con centratie hoog te houden. En de bal te spelen naar een medespeler in eenzelfde kleur shirt.' Humor bleek het middel waarmee Ten Cate zijn weinig vrolijke boodschap wellicht toch wilde relativeren. Na rode kaarten voor Jos van Nieuwstadt en Sieme Zijm hadden de Ajacieden lang twee man meer op het veld. Drie treffers van Huntelaar konden niet verbloemen dat de Amsterdammers de overtalsituatie slimmer uit hadden moeten spelen. Ajax had effectiever met de kansen om moeten springen. Tien mi nuten voordat Excelsior-aanvoerder Jos van Nieuwstadt op onnozele wijze met rood werd weggestuurd, opende de Ajax-spits de score. Kort na rust verdubbelde Huntelaar de marge, waarna hij een kwartier voor tijd ook zijn derde liet aantekenen. Ook Zijm stond toen al onder de douche. Oud-Ajacied Mitchell Piqué bepaalde de eindstand in blessuretijd op 1-3. Ryan Babel vuurt op het doel van Excelsior. Klaas Jan Huntelaar kopt zijn tweede doelpunt binnen. 'We hadden er met elf tegen negen zoveel meer uit moeten en kunnen halen,' onderschreef ook Tom de Mul de woorden en de ontevredenheid van zijn coach. De rechtsbuiten startte sterk op Woudestein. Kort na rust scoorde Huntelaar uit een corner van de vlijtige Belg. De persoon lijke duels die De Mul uitvocht met Zijm wa ren interessant. De rechtsbuiten kwam in twee opzichten als winnaar uit de strijd. Desondanks domineerde naderhand ook ontevredenheid bij de jonge aanvaller. 'Als ploeg kregen we zoveel ruimte. Ook daarom hadden we er al veel meer uit moeten halen. Dat geldt natuurlijk ook voor mij. Op rechts lag extra veel ruimte.' De Mul sloot een milde vorm van onderschatting niet uit. Tegen negen Rotterdammers zouden de Amsterdammers het karwei wel 'even' klaren. 'Na de eerste rode kaart denk je dat het mak kelijker wordt. Misschien hebben we er iets te gemakkelijk over gedacht. Uiteindelijk hebben we op routine en klasse toch gewonnen.' Eredivisie Zondag 17 december 2006 - Stadion Woudestein, Rotterdam - 3.500 Scheidsrechter: Bas Nijhuis Excelsior - Ajax 1-3 (0-1) Scoreverloop: 24.0-1 Klaas Jan Huntelaar, 48.0-2 Klaas Jan Huntelaar, 74.0-3 Klaas Jan Huntelaar, 91.1-3 Mitchell Piqué Excelsior: Theo Zwarthoed, Sigourney Bandjar, Christian Gyan, I Jos van Nieuwstadt, I Sieme Zijm, Luigi Bruins, Henrico Drost, Daniël Guijo Velasco, Guillano Grot (55. Rudy Jansen), Jarda Simr (83. Gertjan Rothman), Sebastiaan Steur (31. Mitchell Piqué) Coach: Ton Lokhoff Niet ingezet: Ronald Graafland, Marinus Dijkhuizen, Johan Voskamp Ajax: Maarten Stekelenburg, George Ogararu, Jaap Stam (67.Hedwiges Maduro), Zdenek Grygera (38. Roger), Thomas Vermaelen, Gabri (64. Michael Krohn-Dehli), John Heitinga, Urby Emanuelson, Tom de Mul, Klaas Jan Huntelaar, Ryan Babel Coach: Henk ten Cate Niet ingezet: Dennis Gentenaar, Olaf Lindenbergh, Mauro Rosales, Markus Rosenberg Ajax Kick Off Roda JC

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 35