Huntelaar wijst Ajax de weg Zulte Waregem - Ajax 36 Terugblik Klaas Jan Huntelaar is ook in België een fenomeen en in het UEFA Cupduel met SV Zulte Waregem liet de Ajax-spits zien waarom. Huntelaar scoorde de eer ste twee treffers (Heitinga tekende voor de derde) en Ajax won met 3-0 in Gent. Tim Matthys, de spits van Zulte Waregem, kwam er daags voor het duel eerlijk voor uit: hij is een fan van Klaas Jan Huntelaar. Hoewel Matthys voor het treffen met Ajax een keer meer doel had getroffen in het UEFA Cuptoernooi, hoopte de Belg vurig op het shirtje van de Nederlandse spits na afloop van Zulte Waregem - Ajax in Gent. Huntelaar liet zien waarom hij door zijn op ponent met zoveel egards behandeld werd; met klinische precisie velde hij het vonnis over de Belgen. Nu werd Huntelaar in de aanval ook beter ondersteund dan Matthys aan de overkant. Trainer Henk ten Cate gunde de drie spelers die kampten met ge brek aan wedstrijdritme, Ryan Babel, Wesley Sneijder en Kenneth Perez, alle een basis plaats. De Belgische opponent, al zeker van een ver lengd verblijf in de UEFA Cup, is een ploeg die opereert vanuit een gesloten verdediging, Ondanks felle tegenstand wist Klaas Jan Huntelaar twee keer te scoren tegen Zulte Waregem. voortdurend loerend op de snelle counter. De technische staf van Ajax had zijn huiswerk echter prima gedaan. De Amsterdammers haalden de tegenaanval eruit door steeds vroeg druk te geven op de bal. In de eerste helft hoefde doelman Maarten Stekelenburg vrijwel niets te doen. Al in de vierde minuut was het raak voor Ajax, dat scherp aan de partij begon. Perez verzond een prachtige pass naar Babel aan de linkerkant. De linkeraanvaller stuitte nog op doelman Merlier maar Klaas Jan Huntelaar kon ongehinderd van dichtbij intikken: 0-1. De vlam leek even in de pan te slaan toen 'Essevee' een penalty claimde maar niet kreeg. Het leverde Van Nieuwenhuyze een gele kaart op en Zulte Waregem zette van kwaadheid een tandje bij. Ajax stond even onder druk maar de laatste tien minuten van de eerste helft waren weer duidelijk voor de bezoekers. Ogararu met een schot, Grygera met een kopbal en Huntelaar met een stift- bal waren dichtbij de tweede treffer voor de Amsterdammers. Het enige vervelende voor Ajax was het uitvallen vlak voor rust van Roda JC Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 32