PSV profiteert van spectaculaire puntendeling in ArenA Ajax - AZ 34 Terugblik Ajax tegen AZ werd het spannende spek takelstuk waar veel voetballiefhebbers vooraf op hoopten. Een viertal treffers, een levendig duel en fel meelevend publiek in een sfeervolle Amsterdam ArenA. Het leverde de Amsterdammers en de Alkmaarders uitein delijk allebei slechts een punt op. Koploper PSV profiteerde en mocht zich, samen met de toeschouwers, de grote winnaar noemen van de derby. Ajax opende sterk. Het Amsterdamse over wicht leverde na 35 minuten de verdiende voorsprong op. Tom de Mul zette met zijn vrije trap Klaas Jan Huntelaar en John Heitinga aan het werk. Na slim samenspel bekroonde laatstgenoemde de aanval met de openingstreffer. Ronald Waterreus had het nakijken op het harde schot van de mee opge- stoomde middenvelder: 1-0. Dat uitgerekend twee oud-Ajacieden AZ vervolgens na de rust langs de thuisploeg loodsten, was zuur. De actie waarmee Grétar Steinsson de aanval inleidde waaruit Shota Arveladze de 1-1 maakte, had scheidsrech ter Braamhaar beter kunnen annuleren. De IJslander beging een pittige overtreding op Urby Emanuelson. Luttele tellen later schoot Arveladze van dichtbij raak. De felle protesten van Ajax-kant haalden niets uit; Braamhaar kon niet op andere gedachten worden ge bracht. 'De overtreding van Steinsson was cruciaal in de wedstrijd,' keek trainer Henk ten Cate terug. 'Volgens mij was het een glaszuivere overtreding. De scheidsrechter had daar gewoon voor moeten fluiten. Dat gebeurde dus niet. Vervolgens waren we tien minuten het spoor bijster.' De zelfverzekerde uitstraling van Ajax maakte volkomen onverwacht plaats voor lichte pa niek. De Alkmaarders profiteerden slim van de wanorde bij de thuisploeg. Luttele minuten na de treffer van Arveladze bezorgde David Mendes da Silva, ook een AZ'er met een Ajax- verleden, zijn ploeg de leiding: 1-2. Omdat Stekelenburg een inzet niet kon controleren, schoot de middenvelder van dichtbij raak. Eenmaal rustiger vaarwater binnengevaren, hernam Ajax de controle. De dik vijftigdui- Voor het eerst sinds zijn knieblessure stond Ryan Babel aan de aftrap van een wedstrijd van Ajax 1 Roda JC Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 30