Voetbaldetails Frank de Boer 31 Fank de Boer thuis met enkele van de vele prijzen die hij in zij mogelijk zien. Wat ik vooral wil zien is hoe andere trainers hun training leiden en welke oefenvormen zij daarbij kiezen.' Gearriveerde Ajacieden als Urby Emanuel- son, Thomas Vermaelen en John Heitinga worden met raad en daad bijgestaan met nuttige voetbaldetails. Op de Toekomst draait het als vanouds om het opleiden van de jonge Ajacieden. Talenten worden opgeleid voor het eerste elftal. De Boer kijkt tevreden terug op zijn eerste maanden als jeugdtrainer. Vooral omdat zijn ploeg met AZ en FC Utrecht in een felle strijd is verwikkeld om de koppositie in de eredi visie voor D-junioren. 'Op deze leeftijd, de spelers zijn twaalf jaar, zijn de jongens heel beïnvloedbaar,' legt De Boer uit. 'Sommige spelertjes zijn natuurlijk wat lastiger om te trainen en coachen dan andere spelers. Maar als je eenmaal merkt dat dingen worden op gepikt, is dat mooi. Je komt niet zomaar in de Amsterdam ArenA terecht, daarvoor zijn veel trainingen nodig. Daar probeer je de lange loopbaan gewonnen heeft. FOTO: WWW.AJAX.NL jongens ook echt bewust van te maken. Alle spelers hebben talent. Toch redden velen het niet vanwege hun mentaliteit. De mentali teit is in veel gevallen doorslaggevend of ze het eerste halen of niet.' Hoewel de voetballer heeft plaatsgemaakt voor de trainer, zijn er momenten dat De Boer het oude en ervaren voetbalhart kan op halen. Zoals de duels met Old Boys, een initiatief van John van 't Schip. De oe fenwedstrijden tegen amateurploegen zijn frequent terugkerende hoogtepunten. De Toekomst is de vaste uitvalsbasis voor de routiniers. 'Laatst wonnen we met 6-0 van Roda'23. Er werd vooral de eerste twintig, vijfentwintig minuten heel goed gespeeld.' De 'oudjes' blijken het vaker te moeten heb ben van een flitsende start, waarin de voor malige eerste elftalspelers er lustig op los scoren. De marge die in de beginfase wordt opgebouwd, blijkt vaak net voldoende om de zege veilig te stellen. Wat voor De Boer geldt, gaat ook op voor Old Stars als John van 't Schip en Rob Witschge. Als Ajax maar als winnaar van het veld stapt... Ajax Kick Off Roda JC

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 27