'De mentaliteit is doorslaggevend' T 30 Frank de Boer I E Sfeer Frank de Boer heeft in de achterliggende maanden zijn plek gevonden op de Toekomst. De oud-speler en voormalig recordinternatio nal voelt zich thuis op het opleidingscomplex van Ajax. De verrichtingen van zijn D1 en het dagelijkse weerzien met vrienden en collega's stemmen tevreden. Zijn eerste seizoen als trai ner is in volle gang. tekst Ronald Jonges 'huis is voor de 112-voudig internatio nal natuurlijk vooral Monnickendam. Daar, aan de boorden van het IJsselmeer kan Frank de Boer zijn voetbalgedachten bijna letterlijk laten waaien. In zijn trofee enkamer zijn de tastbare herinneringen aan een grootse carrière bijeengebracht. Shirts, eremetaal en foto's sieren de wanden en het plafond. In het knusse kamertje waant De Boer zich weer even speler. Eigenlijk is de Toekomst zijn tweede thuis. Het is de plek waar over voetbal wordt gepraat, het spel en de spelers worden geanalyseerd en De Boer tal van oude be kenden dagelijks tegen het lijf loopt. Met collega-trainers als Bryan Roy, Aron Winter en Michel Kreek was De Boer ooit onder deel van een Ajax-elftal. Dick de Groot - de huidige assistent-trainer van de Al - was decennia terug zijn trainer in Ajax BI. 'De Groot trainde en coachte toen al met volle overgave, maakte van elke training een spektakel,' vertelt De Boer over zijn voor malige trainer en huidige collega. 'Al kon hij je ook ontzettend op je donder geven. Wat ik van hem heb opgestoken? Als je zelf enthousiast bent, zijn jouw spelers dat ook. Voor een trainer als De Groot ging ik vroe ger door het vuur.' De kennismaking met de Toekomst is hem goed bevallen. Prima zelfs. „Als de sfeer goed is - en de sfeer op de Toekomst vind ik fantastisch - ga je elke dag met een goed gevoel naar je werk,' stelt De Boer op enthousiaste toon. Hij is nog maar kort voetballer-af. De voetballende De Boer heeft geruisloos plaatsgemaakt voor de trainende De Boer. Het zwarte gat is behendig om zeild. Alleen als stagiair bij de A-selectie van Henk ten Cate (De Boer loopt stage voor de cursus Coach Betaald Voetbal) en tijdens trainingen van de Al en BI wil de oud-international zijn spelershart nog wel eens luchten. Komen de Ajax-selecties een mannetje tekort voor een partij? De Boer staat al in het veld om spelend zijn steentje bij te dragen. 'Meevoetballen is nu nog mijn grootste kracht,' vertelt de trainer in opleiding. 'Voetballen blijft heerlijk. In het veld heb je bovendien automatisch een coachende rol. Als je aan de kant staat, sta je in eerste instantie toch te kijken. Ik ben bij veel trainingen aanwezig, wil zoveel Roda JC Ajax Kick Off

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 26