'Misschien wordt spelen met Kerst een traditie' Pa-Modou Kah De tegenstander 29 tekst Jeroen de Laat fotografie PRO SHOTS/Jürgen Mols Je bent in Gambia geboren, maar beschikt over een Noors paspoort. Je hebt ook al voor de Noorse ploeg gespeeld. 'Klopt, ik heb al acht keer meegespeeld en zelfs een keer gescoord. Daar ben ik heel trots op. Ik heb nog veel vrienden in Noorwegen. Zoals de Sports Director van IK Start. De wedstrijden tegen Ajax in de UEFA Cup heb ik met grote belangstelling gevolgd. Start was natuurlijk kansloos, want Ajax is gewoon een veel grotere club.' Toch won Roda begin dit seizoen overtuigend met 2-0 van Ajax. 'We speelden onze beste wedstrijd van het sei zoen. We vochten als een team, vormden een collectief. In negentig minuten hebben we geen kans weggegeven. Het gaf een klein beetje vol doening na de verloren halve bekerfinale vo rig seizoen. Toen waren we helemaal geknakt. Het dieptepunt in mijn Roda-periode. Het begin van dit seizoen speelden we toch al heel sterk. Dat duel met Ajax was de bevestiging. De laatste weken gaat het echter minder. Het is nu aan ons om met de hele ploeg te knokken en weer punten te gaan pakken.' Sinds vorig seizoen staan er ook tussen Kerst en Nieuwjaar wedstrijden op het programma. Wat vind jij daar van? 'Er zijn duels gepland, dus we moeten voetbal len. Dat hoort nu eenmaal bij mijn beroep. Zo simpel is het. Natuurlijk had ik liever, zoals ieder ander, tijd met mijn familie en vrienden doorgebracht. Maar vorig seizoen bleek dat de wedstrijden in die periode goed bezocht werden, dus het is goed voor het voetbal. In Engeland is het een traditie, misschien wordt het dat hier ook.' Roda JC speelt in deze periode tegen de nummers twee (AZ) en drie (Ajax). Kunnen we verrassingen verwachten? 'Dat is moeilijk te zeggen. Alles kan gebeuren in negentig minuten, maar elke wedstrijd is verschillend. Tegen beide ploegen zullen we verdedigend moeten spelen, want zij zullen druk gaan zetten. Het is afwachten of er voor ons iets te halen valt. Voor Roda is het belang rijker dat de wedstrijden tegen concurrenten als Vitesse, FC Twente en FC Utrecht gewon nen worden. Elk puntje tegen AZ en Ajax is meegenomen.' Twee keer eerder speelde Pa- Modou Kah in de Amsterdam ArenA. In beide gevallen ver loor Roda JC met 4-1 van Ajax. De laatste ontmoeting dateert van 22 maart dit jaar, toen de ploeg van toenmalig trainer Danny Blind zich ternauwer nood plaatste voor de beker finale. 'Die wedstrijd was het dieptepunt uit mijn carrière.' Ajax Kick Off Roda JC

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2006 | | pagina 25